-
Hálózatfejlesztési nagyprojektek
Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.
2026.06.17. -
A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása
A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.
2026.06.09. -
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03.
Világszínvonalú mentőorvosi autó állt szolgálatba Székesfehérváron
Székesfehérvár Önkormányzata 25 millió forintot biztosított a mentőtiszti gépkocsi, a lélegeztetőgép és a defibrillátor megvásárlására.
Az Országos Mentőszolgálat új, a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt mentőorvosi kocsit kapott Székesfehérváron, növelve nemcsak a város, hanem a térség ellátásbiztonságát. Székesfehérvár önkormányzata a Kégl György Program keretében 25 millió forint támogatást nyújtott a lélegeztetőgép és defibrillátor/monitor egység, egy új mentőtiszti gépkocsi, továbbá egyéb felszerelések, berendezések beszerzési költségeihez. Így lehetővé vált, hogy Magyarországon eddig még nem alkalmazott, világszínvonalú technológiájú eszközöket először Székesfehérváron használjanak. A működtetést és annak finanszírozását az állam fedezi a következő években.
A fehérvári Mentőállomáson dolgozók mintegy 15 ezer esetet látnak el évente és 300 ezer kilométert tesznek meg Fejér megye útjain.
Dr. Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója az avatáson arról szólt, hogy néhány hónapja egy vadonatúj esetkocsit állítottak szolgálatba, ma pedig ismét egy autót adnak át, egy új mentőorvosi kocsit, amelynek megvásárlásához nagy segítséget jelentett Székesfehérvár Önkormányzatának támogatása. "Ennek köszönhetően a térségben élők magasabb színvonalú egészségügyi ellátást kaphatnak. Nagy szükség is van ezekre a fejlesztésekre, hiszen csak a székesfehérvári Mentőállomáson dolgozók mintegy 15 ezer esetet látnak el évente és 300 ezer kilométert tesznek meg Fejér megye útjain, így nem csak a város, hanem a környék lakosságának is nagy segítséget tudnak nyújtani." - fogalmazott Dr. Csató Gábor, aki megköszönte annak a mintegy 60 fehérvári mentősnek a munkáját, akik évről évre emberfeletti teljesítményt nyújtanak.
Cser-Palkovics András polgármester elmondta, hogy önkormányzati támogatásból sikerült megvásárolni az autót és az eszközöket, mégis a város tartozik köszönetttel, mert nélkülözhetetlen azoknak az embereknek a helytállása, akik nap mint nap fantasztikus teljesítményt nyújtva végzik nehéz munkájukat.
"Természetes volt, amikor a mentősök elmondták, hogy szükség lenne új autóra és eszközökre, akkor vállaltuk, hogy megtaláljuk a megoldást. A fejlesztés együttműködésben valósult meg, hiszen az állam biztosítja a személyi állományhoz kapcsolódó juttatásokat és az üzemeltetés költségeit." - tette hozzá a polgármester, aki szólt arról is, hogy az önkormányzati forrás azoknak az embereknek köszönhető, akik a helyi gazdaságban dolgoznak.

Az avatáson Spányi Antal megyéspüspök az Isten áldását kérte a mentősök életére és szolgálatára.
Az eseményt követő állófogadáson Östör Annamária egészségüggyel, sporttal és a társadalmi fenntarthatósággal kapcsolatos feladatok tanácsnoka két vadonatúj laptopot adott át a mentőszolgálatnak a Videoton Dolgozókért Alapítvány támogatásaként.