Juhász Roland fejese döntött, győzött a Vidi az új stadion első bajnoki meccsén!

Közel három év után rendeztek ismét bajnoki mérkőzést Sóstón – a MOL Vidi az Újpest elleni, még augusztusból elhalasztott találkozóval avatta fel új stadionját. Kevés eseményt hozott az első félidő, egyik csapat sem tudott betalálni. Szünet után Juhász Roland szöglet utáni fejesével vezetést szerzett a Vidi és ezt meg is őrizte, így győzelemmel avatta az új stadiont.
2018.11.21. 20:57 |

Fotók: Simon Erika és Molnár Artúr

Huszti sérült, Fiola eltiltott volt, így a Vidi a Kovácsik -. Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Berecz (Nikolov), Hadzic, Pátkai - Kovács (Hangya), Milanov (Hodzic) - Scsepovics összeállításban kezdett. A hivatalos nézőszám 11260 volt a MOL Aréna Sóstó első mérkőzésén.

A meccs első helyzetére az ötödik percig kellett várni, ekkor Milanov indult meg, majd a tizenhatosra betörve lőtt, nem sokkal mellé. Az Újpest Beridze révén válaszolt, Kovácsiknak kellett védenie. A 14. percben egy szögletet követően Vinícius csúsztatását egy vendégjátékos saját kapufájára továbbította. Három perccel később egyméást érték az újpesti ziccerek, de sem Novothny, sem Nwobodo nem tudott élni a lehetőséggel. A félidő hajrájában Nego lépett ki a szélen, de centerezése nem talált embert, majd Pátkai elől húzta le a labdát Pajovics. A hosszabbításban Zsótér lövését fogta Kovácsik, szünetre maradt a 0-0.

A második félidőt jóval aktívabban kezdte a Vidi. A 49. percben nagy helyzet maradt ki fehérvári részről, Milanov passzát követően Kovács ziccerben Pajovicsba vágta a labdát. Az 56. percben megint Kovács volt a főszereplő, balról cselezett befelé, majd tekerése nem sokkal kerülte el a kaput. Az 58. perben megszületett az új aréna történetének első gólja: Milanov sokadik jó szögletét Juhász Roland fejelte a hálóba az ötösről, védők között felugorva. A csapatkapitány "avatta fel" tehát az új kaput az új stadionban.

Fotó: vidi.hu
A 68. percben ismét Milanov adott be, Stopira fejesét Pajovics fogta. A 75. percben nem kívánt közjáték árnyalta be a mérkőzést, az újpesti szurkolók rendbontása ellen a biztonsági erőknek kellett fellépniük. Nehezítette a Vidi helyzetét Georgi Milanov sérülése, a légióst hordágyon kellett levinni a pályáról, de nem sokkal később már talpra tudott állni. A Vidi a nemzetközi kupában látott erényét,a  szervezett védekezést vetette be az eredmény őrzésére. Sikerrel, mert bár a 90. percben Diallo riogatott egy hatalmas kapufával, de ennél közelebb az ötperces hosszabbítás alatt sem jutott a gólhoz az Újpest, a MOL Vidi így 1-0-ra győzött stadionja avatóján.

MOL Vidi - Újpest FC 1-0 (0-0)
Gl.: Juhász (58.)