Gól nélküli döntetlen a nagy rangadón, továbbra is üldözi a Vidi a Fradit

A labdarúgó bajnokság csúcsrangadóját rendezték Felcsúton, a Videoton az éllovas Ferencvárost fogadta. Az első félidőben több nagy helyzetet is kihagyott a vendégcsapat, és a másodikban is akadt a fehérvári kapusnak "meccsmentő" védése. A sok kakaskodást hozó rangadón a végén volt két kiállítás, de gól nem, így megmaradt a két csapat között az egypontos különbség.
2018.05.05. 20:36 |

Látványos koreográfia fogadta az éllovas Ferencvárost és a tőle egy ponttal leszakadva második Videotont a tavasz rangadóján a Pancho Arénában. Az első percek sajnos nem a játékról szóltak – egy beadás után Kovácsik és Koch ütközött, a vendégek játékosa elveszítette az eszméletét, hosszú ápolás után hordágyon vitték le. A 10. percben hatalmas helyzet maradt ki vendég részről, Paintsil futott le mindenkit és került tiszta ziccerbe, a kivetődő Kovácsik azonban menteni tudott, ahogy másodszor Gorriarán lövésénél is. Öt perccel később válaszolt a Vidi, Stopira stukkolt közelről kapu mellé.

A 29. percben hihetetlen módon hagyott ki helyzetet a Fradi – az ismét meginduló Paintsil centerezését a csereként beállt Varga Roland gyakorlatilag hátrafelé rúgta, így hiába előzte meg Viníciust, nem talált a kapuba. Forrtak az indulatok, több balhét láthattunk, mint helyzetet, majd a félidő hajrájában Varga háromszor is riogatott, előbb kapufát, majd fölé lőtt, harmadszor Kovácsik hatalmasat védett. Gól az ötperces hosszabbításban sem esett, 0-0-val vonultak szünetre a felek.

Aktívabban kezdte a Vidi a második félidőt, az 55. percben Stefan Scsepovics került helyzetbe, de emelése elkerülte a kaput. A 66. percben Paintsil megpattanó lövésénél ismét bravúrt mutatott be Kovácsik. A hajrához érve nagy Vidi-helyzet maradt ki: Kovács passzát Stefan lőhette volna kapura, de továbbtette Negónak, az átadás viszont rosszul sikerült. A vendégeknek szemmel láthatóan megfelelt az eredmény, és csak kontrákra játszottak, egy ilyen végén aztán Gorriarán és Juhász találkozott, a játékvezető pedig műesésért második sárgával kiállította az uruguayit, majd rövidesen a félpályánál szabálytalankodó Danko Lazovicsot is. Ezzel le is pergett a hosszabbítás, maradt a Ferencvárosnak kedvező 0-0. A Vidinek megszakadt a hibátlan tavaszi mérlege hazai pályán, és már nincs saját kezében a sorsa, egypontos hátrányból várja az utolsó négy fordulót.

Videoton - Ferencváros 0-0