Büntetőt hibázott, de végül két góllal nyert a Vidi az Európa-liga rajtján

A máltai Balzan FC ellen játszotta a 2017/18-as szezon első tétmérkőzését a Videoton. Az Európa-liga első selejtezőkörében Felcsúton fogadták a piros-kékek ellenfelüket. Ahogy várható volt, zártan védekeztek a vendégek, a Vidi az első félidőben nem találta ennek ellenszerét. Szünet után még 11-est is hibázott Scsepovics, de aztán megszerezte a vezetést, amit a lefújás előtti pillanatokban Lazovics duplázott meg.
2017.06.29. 20:41 |

Marko Nikolics, a Videoton nyáron érkező szerb vezetőedzője olyan meccsen debütált a fehérvári kispadon, amelyen csapata abszolút esélyesnek számított, de ebben rejlett a bemutatkozás veszélye is… A máltai Balzan FC ellen csak a győzelem volt elfogadható eredmény, de számtalanszor láttuk már magyar csapatok esetében (is), hogy a papírforma nem mindig egyenlő a végeredménnyel. A vendégek saját térfelükre húzódtak, nem kockáztattak, a Vidinek pedig keresnie kellett a rést a falon, figyelve, hogy nehogy kontrából meglepje az ellenfél. A négy felkészülési mérkőzését kapott gól nélkül megnyerő fehérvári csapatba Fejes és Bódi került be azok közül, akik az előző idényben kevés lehetőséget kaptak Henning Bergtől, és éppen Bódi került először helyzetbe a 13. percben. Scsepovics labdájával az ötösön belül járt már, de tisztáztak előle. A macedón játékvezetőnek többször csillapítania kellett az egymást lökdöső feleket, a máltaiak időhúzásával szemben nem volt ilyen szigorú.
A 27. percben Lazovics csavarása Bruno fejéről tartott saját kapuja felé, Janjusevics kapusnak először kellett védenie. A Balzan FC a 28. percben rúgta első szögletét, a 30.-ban meg gólt kapott, de Hadzic hiába fejelt a hálóba, Lazovicsot szabálytalannak látta a bíró és kifelé ítélt szabadrúgást. Nem volt népszerű Jakimovski sporttárs, pláne amikor négy perccel később nem ítélt 11-est Scsepovics javára, igaz, asszisztense amúgy is lest jelzett. A 36. percben szépen gurigázott a Vidi, Suljic passzát végül Stopira lőtte fölé. Két perccel később Bódi éles szögből célozta meg az üres kaput, mellé lőtt, ráadásul középen többen várták volna a labdát. A fehérvári középpályás pár másodperc múlva óriási rúgást kapott, majd Lazovics a tizenhatoson belül maradt lenn némi kakaskodás után – nem mindig tiszta eszközökkel védekezett a Balzan. Viszont jól tömörült a kapuja előtt, és az indulatoktól sem mentes félidei végjátékban sem tudott gólt szerezni ellene a magyar csapat.

A második játékrész Effiong fölé lövésével kezdődött, majd Paul Fench is megcélozta a hazai kaput, ő meg mellé trafált. Mindez nem jelentette azt, hogy támadólag lépett fel a Balzan FC, de jelezte, észnél kell lennie a Vidinek. Fél tucat szögletnél jártak a piros-kékek, de úgy tűnt, nem tudnak igazán felpörögni szünet után. Marko Nikolics cserélt is, beküldte Pátkait Varga helyére, alighanem kreatívabb középpályára számítva. Csakhogy máltai helyzet következett, Kaljevic lőtt nem sokkal a bal kapufa mellé. Az 57. percben Kovácsik védte Ryan Fenech szabadrúgását – a második félidőben ekkor 4-0 volt a kapuralövések aránya, a máltaiak javára… Így aztán váratlan volt a Vidi nagy helyzete a 62. percben: Bódi lőtt, a kapuson túljutó labda egy védőről pattant ki. A „majdnem gólszerző” aztán azzal a lendülettel át is adta a helyét Géresinek. A 65. percben Stopira beadását Scsepovics csúsztatta nem sokkal mellé. Válaszul Cadu futtából célozta meg a bal felsőt, ő is tévesztett.

A 71. percben Géresi fordult és lőtt kapura, Janjusevic nehézkesen védett, de a következő percben ugyanilyen párharcnál már bravúrt mutatott be a kapus. És ott maradt a labda a máltai kapu előtt, Lazovicsot pedig Effiong buktatta a tizenhatoson belül. A megítélt 11-est Scsepovics lőtte – a lécre! De nem ekkor, hanem a 78. percben harsant először füttyszó a stadionban, amikor addig szórakozott a hazai védelem, amíg Effiong helyzetbe került és Kovácsiknak kellett védenie. Hamar vidámabbra fordult a hangulat, mert a következő percben Géresi sarkazásos kiugratásából Scsepovics remek ütemű lövéssel végre megszerezte a vezetést. A 81. percben Hadzic meg is duplázhatta volna az előnyt, de Nego begurítását tiszta helyzetben fölé lőtte. Ment előre a második gólért a Vidi, és a 91. percben Scsepovics a kihagyhatatlannak tűnőt is kihagyta: Géresi keresztlabdáját az üres kapu előtt mellé pörgette. A 94. percben mégis meglett az újabb gól: Scsepovics fejesét még földöntúli bravúrral kiszedte Janjusevics, ám a kipattanót Lazovics bevágta (egy védő is beleért a lövésbe). A kétgólos győzelem jó alap a továbbjutáshoz, visszavágó kedden Máltán.

Videoton - Balzan FC 2-0 (0-0)

Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász, Fejes, Stopira – Bódi (Géresi 63.), Varga (Pátkai 54.), Hadzic, Suljic – Lazovics, Scsepovics.
Gl.: Scsepovics (79.), Lazovics (90+4.).