-
1200 résztvevő a Diáknapokon
Több mint 1200 általános és középiskolás fiatal jelentkezett az idei Fehérvári Diáknapokra: március 26–28. között a város diákjai 15 kategóriában, összesen 431 produkcióval és alkotással mutatkoznak be. A legnépszerűbb színpadi műfaj a könnyűzene és a sótájm: előbbiben 49, utóbbiban 48 műsorszám szerepel a programban.
2026.03.23. -
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Virágos Székesfehérvár
Kiosztották azokat a madár- és denevér odúkat, valamint fecskefészkeket, melyekre a Virágos Székesfehérvár program keretében pályázhattak az itt élők. A kezdeményezéshez 220 háztartás csatlakozott.
2026.03.23. -
Az áldozatokra emlékeztek
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult.
2026.03.23.
Vérüket adták a Polgármesteri Hivatal munkatársai
Önkéntes véradást szerveztek a Polgármesteri Hivatal dolgozóinak pénteken délelőtt. A 2013-as Emlékévben először, Östör Annamária egészségügyi tanácsnok kezdeményezésére a Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének szakembereinek segítségével a hivatalban dolgozók több, mint tíz százaléka ment el a véradásra.
2013.01.11. 11:30 |
Önkéntes véradást szerveztek a Polgármesteri Hivatal dolgozóinak pénteken délelőtt. A 2013-as Emlékévben először, Östör Annamária egészségügyi tanácsnok kezdeményezésére a Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének szakembereinek segítségével a hivatalban dolgozók több, mint tíz százaléka ment el a véradásra.
A hivatal munkatársai is kérték, hogy legyen lehetőség vér tadni és első szóra jöttek is - mondta Östör Annamária egészségügyi tanácsnok. Székesfehérvár idén - eddigi munkájának eredményeképpen - az Egészséges Városok Szövetségének elnökségét látja el ebben az évben, ennek kapcsán gondoltuk azt, hogy egy ilyen akcióval indítjuk ezt az évet és a Szent István Emlékévet is. Az egy sikeres kezdeményezés volt a Vöröskereszttel közösen, így azt gondolom, hogy a jövőben is tudunk segíteni egymásnak - tette hozzá.





