Vereséggel zárta az évet az Alba Fehérvár KC a megyei rangadón

Nem tudta átmenteni az Európa-bajnokság miatti szünet előtti formáját az Alba Fehérvár KC az év utolsó mérkőzésére. Deli Rita együttese az első félidőt még döntetlennel zárta a Dunaújváros otthonában, azonban a fordulás után elhúzott a Kohász és nyert 32-27-re. A Fehérvár vereségével együtt is a hatodik helyről várja a jövő évi folytatást.
2018.12.30. 21:05 |

A másfél hónapos Eb-szünet után joggal reménykedhettünk abban, hogy az Alba Fehérvár KC folytatja parádés sorozatát a női kézilabda bajnokságban és a gyengén kezdő, csak a kilencedik helyen szerénykedő Dunaújváros otthonában tovább gyarapítja pontjai számát. Annál is inkább, hiszen ezen a napon tavaly és tavalyelőtt is ponttal, pontokkal búcsúztatták az óvet.

Hosszú, gólmentes időszakkal kezdődött a megyei rangadó, Nascimento hétméterese több mint négy perc után törte meg a jeget, majd Temes találatával két góllal ment el Deli Rita együttese. Agresszív, határozott védekezés fogadta Mendyéket, amivel aztán egy darabig nem is tudtak mit kezdeni, mint ahogy a Sirián, Szekerczés, Szalai trióval sem, az Újváros alig több mint negyed órányi játék után ellépett két góllal. Viszont elemében volt Pelczéder, aki ha kellett a szélről, ha kellett középről ontotta a gólokat, valamint Nascimento is kitett magáért. A félidő hajrájára magára talált az Alba és visszajött a meccsbe, Nascimento, majd Mendy góljának köszönhetően az utolsó percben átvette a vezetést a Fehérvár és bár Szekerczés kiegyenlített, némi lelki előny birtokában vonulhattak szünetre a Deli-lányok.

Pocsékul indult a folytatás: sorozatban hármat vágott a Kohász, a kapuját őrző Csapó ihletett formában védett, Mendy 2+2 perces kiállítást kapott és az Alba-ziccerek sorra kimaradtak. Tizennégy perc alatt hét góllal léptek el a hazaiak. Szekerczést nem tudták tartani Mendy-ék és a fehérvári hetesek sem mentek be, állandosult a négy-öt gólos különbség, még akkor is, ha a kapus, Györkös Rebeka is feliratkozott a gólszerzők közé. Sajnos nem sikerült jobban felzárkózni 32-27 lett a vége.

Viszont, jó hír, hogy az újév első napjaiban hazai pályán javíthat a csapat, január 5-én a Vác látogat a Köfém csarnokba.

Dunaújváros - Alba Fehérvár KC 32-27 (14-14)

Alba Fehérvár KC: Mistina, Györkös 1 - Májer, Zhilinskaite 3, Mendy 4, Gorshenina 1, Pelczéder 5, Utasi, Boldizsár, Nascimento 6 (2), Sztankovics 2 (1), Temes 2, Szarka 3, Rózsás, Utasi.