-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Vércukorszint mérő rendszereket adományozott a kórháznak a vegyipari cég
Már másodszor adományozott mintegy 7 millió forint értékben orvosi eszközöket a BASF vegyipari cég. Idén a cukorbetegek életminőségét segítik a ma elérhető legfejlettebb technológiájú vércukormérő rendszerrel. A 15 mérőkészülék az adatokat az otthoni, vagy az orvosi rendelő internetes kapcsolatán keresztül egy központi kiszolgálóra juttatja, ahol egy program grafikusan ábrázolja a vércukorszint változásait.
2009.03.08. 18:22 |
Már másodszor adományozott mintegy 7 millió forint értékben orvosi eszközöket a BASF vegyipari cég. Idén a cukorbetegek életminőségét segítik a ma elérhető legfejlettebb technológiájú vércukormérő rendszerrel.
Összesen 15 mérőkészüléket és a hozzá tartozó 350 db szenzort adományoztak, melynek segítségével több száz – köztük számos Székesfehérváron élő - cukorbeteg ellátását, nyugalmát biztosíthatják. A készülékek több százszor annyi információt adnak a vércukorszintről, mint a hagyományos napi többszöri ujjbegyszúrás, így segítségükkel a vészhelyzetek elkerülhetők, hiszen amint rendellenesen magas vagy alacsony értéket mérnek, azonnal figyelmeztetnek. A rendszer az adatokat az otthoni, vagy az orvosi rendelő internetes kapcsolatán keresztül egy központi kiszolgálóra juttatja, ahol egy program grafikusan ábrázolja a vércukorszint változásait.
Összesen 15 mérőkészüléket és a hozzá tartozó 350 db szenzort adományoztak, melynek segítségével több száz – köztük számos Székesfehérváron élő - cukorbeteg ellátását, nyugalmát biztosíthatják. A készülékek több százszor annyi információt adnak a vércukorszintről, mint a hagyományos napi többszöri ujjbegyszúrás, így segítségükkel a vészhelyzetek elkerülhetők, hiszen amint rendellenesen magas vagy alacsony értéket mérnek, azonnal figyelmeztetnek. A rendszer az adatokat az otthoni, vagy az orvosi rendelő internetes kapcsolatán keresztül egy központi kiszolgálóra juttatja, ahol egy program grafikusan ábrázolja a vércukorszint változásait.