-
Tengerre, Mackók!
Február második napján minden figyelem a medvék felé fordul, hiszen az időjósló népszokás szerint, ha a medve kijön barlangjából és meglátja árnyékát, hátat fordít és visszamegy aludni, tehát hosszú tél várható. Van azonban egy fehérvári különítmény, a medvetársadalom legfrissebb egyedei, akik egészen más terveket szövögetnek.
2026.01.31. -
Farsang a zeneoviban
Zeneovis farsangi mulatságot rendeznek január 31-én, szombaton 10.00 órai kezdettel a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A kisgyermekes családokat rengeteg játékkal, hangszerrel és kézműves kuckóval várják, és lesz meglepetés is. A belépés ingyenes, ám jó szívvel fogadják a támogatásokat.
2026.01.30. -
Heti Betevő február 1-jén
Folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás február 1-jén, vasárnap. A felajánlásokat délelőtt várják, hagyományosan a Deák Ferenc Technikumnál.
2026.01.30. -
Magbörze a Gárdonyiban!
Cserélj, tanulj, kapcsolódj! mottóval rendeznek vetőmagbörzét e hónap utolsó napján a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. Január 31-én, szombaton 9.30 és 11.30 óra között várják szeretettel az érdeklődőket. A magok csereberéje mellett lesznek hasznos ismeretterjesztő előadások is, a belépés ingyenes.
2026.01.30.
Véradás a Castrum Hotelben – október 17-én, pénteken délután várják az önkénteseket
Kérik, hogy mindenki hozza magával a személyes okmányait, és csak akkor menjen, ha egészséges. A normál véradás mellett lehet irányítottan is segíteni egy adott személynek – hangzott el a beharangozó sajtótájékoztatón.
A legutóbbi ilyen akció is sikeres volt a nyár folyamán, akkor mintegy hatvanan adtak vért. A Castrum Hotel minden alkalommal kiváló helyszínnek bizonyul, ahol nyáron klimatizált, míg ősszel, télen kellemesen meleg, komfortos körülményeket biztosítanak a véradóknak – mondta Molnár Dorottya megyei véradásszervező koordinátor. Hozzátette, véradásra feltétlenül vinni kell a személyi igazolványt, a lakcímkártyát és a TAJ-kártyát. A véradás napján reggelizni, ebédelni és uzsonnázni is ajánlott, a szénhidrát-utánpótlás mellett nagyon fontos a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. A náthás, megfázásos időszakra tekintettel a szakember arra kérte az önkénteseket, hogy csak akkor adjanak vért, ha egészségesek, hőemelkedés, izom- és ízületi fájdalom, köhögés esetén azonban ne menjenek!
Véradásra azért érdemes elmennünk, hogy segítsünk másokon, emellett a véradás előtti orvosi vizsgálat – a hemoglobin szint és a vérnyomás ellenőrzése, és az általános egészségi állapot felmérése – tulajdonképpen egy szűrővizsgálatnak minősül – hangsúlyozta Szávity Ivett véradásszervező. Arról is tájékoztatott, hogy a Magyar Vöröskereszt minden évben elkészíti a donortoborzó tervét, külön Székesfehérvárra és Fejér vármegyére vonatkozóan. Az egészségügyi szolgáltatók, a kórházak ezen terv alapján készítik elő a vérkészítményt igénylő beavatkozásokat. Fontos tehát, hogy minél többen adjanak vért, ezért a szakember arra kérte a véradókat, hogy szólítsák meg a családtagjaikat, a barátaikat, a kollégáikat is. Egy véradás után 56 napot kell várni a következő részvételig.
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Területi Vérellátójában minden hétköznap lehet vért adni.
Lesznek kihelyezett akciók is az alábbi időpontokban és helyszíneken:
2025. október 18. (szombat) 14.00 – 17.00 Decathlon Áruház
2025. október 22. (szerda) 13.30 – 17.30 Fehér Palota Üzletközpont
Időpontot előzetesen EZEN A LINKEN lehet foglalni.
Mindig van lehetőség irányított véradásra is, ekkor a célszemély nevét és TAJ-számát szükséges megadni.