-
Adni öröm!
Egy tehetséges gitáros és bűvészshow varázsolta el a Gyermekvédelmi Központ Fejér Vármegye velencei és mezőfalvi lakóotthonaiban élő gyermekeit és a Szent Kristóf Ház fiataljait a Köfém Művelődési Házban rendezett keddi, magánkezdeményezésből megvalósult jótékonysági eseményen.
2025.12.16. -
Korcsolya és koncert a MET-ben
A 2025-ös évtől a Hydro Fehérvár AV19 ICEHL-mérkőzéseivel, ünnepi jégfestéssel, zenével színesített közönségkorcsolyával és Karácsonyi ICE Discóval búcsúzik a közönségtől a MET Aréna. Január 3-án, szombaton pedig az István, a király koncertváltozatával indul a 2026-os esztendő az Arénában.
2025.12.16. -
Heti Betevő december 21-én
A Fehérvári Heti Betevő december 21-én, vasárnap a Prohászka utca 12. szám előtt várja vendégeit egy tál meleg étellel. A jószívű adományozóknak köszönhetően az ünnepre tartós élelmiszert és tisztálkodószereket tartalmazó csomagot is átadnak.
2025.12.16. -
Kiolvasó, kibeszélő
December 17-én, szerdán 15.30-tól folytatódik Leiner Laura 'Mindig történik VALAMI a Deákban' című regényének kibeszélése a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületében. A téma: te mersz segítséget kérni? A szervezők szeretettel várják az érdeklődő tiniket.
2025.12.16.
Vasárnap folytatódik a Mátyás király-emlékmű tisztítása
Július 3-án, vasárnap reggel folytatja Nyakas Pál kőfaragó mester a Mátyás király-emlékmű magasabban található részeinek tisztítását, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság kosaras tűzoltóautójának segítségével.
2022.07.01. 08:07 |
A Melocco Miklós által készített Mátyás király-emlékművet még június közepén kezdték tisztítani, de a magasabban található részeket csak nagy kosarasautóval lehet biztonságosan megközelíteni. Nyakas Pál kőfaragó mester a Városgondnokság megbízásából a szobrot magasnyomású mosóval tisztítja, majd vízlepergető réteggel kezeli. A munkával két-három hét alatt végeznek a szakemberek.
Székesfehérváron a szobrok jó állapotban vannak, ami annak is köszönhető, hogy folyamatosan kezelik és tisztítják a köztéri alkotásokat. A Mátyás emlékmű utoljára 2011-ben esett át hasonló, teljes tisztításon.