-
Újabb erdőtelepítés
3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.
2025.12.05. -
Jövő hét elejére elkészülnek
Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.
2025.12.04. -
Elkészült a járdafelújítás
Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.
2025.11.12. -
Elkészült a felújítás
Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.
2025.11.07.
Vasárnap a szentmisét követőn avatják a Szent Sebestyén parkot
Minden kedves fehérvárit, különösen a Felsővárosban élőket hívják a Szent Sebestyén-templomba június 11-én, vasárnap , a 10 órakor kezdődő szentmisére, majd azt követően a Szent Sebestyén park ünnepélyes avatására.
2017.06.09. 10:07 |
A térre, a városban is egyedülállló módon kézzel öntött egyedi térbútorok kerültek, melyek egy fehérvári öntödében készültek. A padok mellett a húsz állásos biciklitároló és a táblák is egyedi öntöttvas remekek. A parkban virágágyásokat alakítottak ki egynyári és kétnyári beültetéssel több helyen, összesen mintegy kétszáz négyzetméteren. Cserjeágyást öt helyen ültettek, egyenként ötven négyzetméteren, a 17 újonnan ültetett fa pedig Korai juhar és Krími hárs. Füvesítést összesen 2600 négyzetméteren végeztek a szakemberek.
A templom előtt megújult parkban köszöntőt mond Cser-Palkovics András polgármester és Földi Zoltán, Felsőváros önkormányzati képviselője, majd Nyárai-Horváth István plébános áldja meg a megújult teret.
