Változatos összecsapás végén nyert a Fradi a jól játszó Fehérvár FC ellen

A Fehérvár FC labdarúgócsapata az OTP Bank Liga NB I második fordulójában a bajnok Ferencváros együttesét fogadta. Ritkán látható jó, nyíltsisakos, gólgazdag mérkőzésen végül a Ferencváros nyert a jól játszó fehérváriak ellen.
Fehérvár FC - Ferencváros 3-5 (1-2)
2023.08.06. 20:00 |

Furcsa csatát láthatott a szép számú nézősereg (7051-en látták a meccset), annyi szent. Elég csak megemlíteni a gólok matematikáját. Mert: a Fradi rúgott kettőt, ettől megnyugodhatott. Erre a Vidi hárommal válaszolt zsinórban, és máris örülhetett a vezetésének. Utána a Fradi következett háromszor, és ezzel győzött kettővel.

Fehérvár FC: Kovács D. - Bese (Csongvai, 55.), Larsen, Spandler, Zeke - Flores, Christensen (Pető, 80.) - Kastrati II, Houri (Karamoko, 67.), Schön (Katona M., 80.) - Kodro.

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramirez - Sigér, Baráth P. (Abu Fani, 60.) - Traore (Knoester, 82.), Zachariassen (Katona B. 82.), Owusu (Varga B., 60.) - Lisztes (Tokmac, 75.).

Gólszerző: Kastrati, Kodro (53., 58.), illetve Lisztes (13.), Ramirez (30.), Zachariassen (63.), Varga B. (66.), Traore (71.)
Sárga lap: Zeke (50.), Kodro (94.) illetve Baráth P. (48.).

Mestermérleg:

Bartosz Grzelak: "Rosszul kezdtük a mérkőzést, 12 perc után egy felesleges labdavesztés után gólt kaptunk. Gyorsan jött a szabadrúgás is, kétgólos hátrányban sokan szétestek volna, de mi erősek vagyunk mentálisan és vissza tudtunk jönni a meccsbe. Jókor szépítettünk a szünet előtt, majd “all in”-t mondtunk a szünetben, letámadtunk, nyomás alá helyeztük őket és fordítani tudtunk! 3-2 után viszont három gólt is kaptunk, ez nyilvánvalóan nem jó, ki kell elemeznünk, hogy miben hibáztunk. Büszke vagyok a játékosokra az eredmény ellenére is, mert az utolsó pillanatig küzdöttek. Két erős csapat ellen kezdtük a bajnokságot, sajnos pontot nem sikerült szereznünk, de nem szabad ujjal mutogatni egy-egy játékosra, igazi csapatként viselkedtünk eddig is, ezután is együtt haladunk tovább és készülünk a jövő heti feladatra. Ha úgy tudunk játszani folyamatosan, mint az első félidő végén és a második elején, akkor sok jó meccsünk lehet ebben a szezonban. Viszont öt gólt nem engedhetünk meg senkinek, főleg hazai pályán. Fontos számomra, hogy a pályán történtek összhangban legyenek a lelátói történésekkel. Örülök, hogy a szurkolók mögöttünk álltak és voltak olyan momentumai a meccsnek, amikor a csapat rá is szolgált a biztatásra."

Máté Csaba: "Minden meccsnek megvan a maga pszichológiája, 2-0-ig jól kontrolláltuk a meccset, nem volt lehetősége a Vidinek. Aztán pattogott a labda a tizenhatosunkon belül, ebből szereztek egy gólt egy lélektanilag fontos pillanatban. A második félidő is jól kezdődött számukra, nem tudtunk levédekezni egy szögletet, majd a vezetés is náluk volt. De ettől függetlenül éreztem a csapatban azt, hogy vissza tudunk jönni. A cserék is jól szálltak be, ezt el kell mondanom, ők is hozzátették a magukét. Az egész csapat jól reagált a hátrányra. Biztos van egy kis fáradtság, hiszen csütörtökön is meccset játszottunk, de ezzel együtt megérdemelten nyertük meg a találkozót.