-
Elhunyt Giorgio Sandoni
Szomorú hírek érkeztek Cento-ból, Székesfehérvár olaszországi testvérvárosából. Június 2-án életnek 85. évében elhunyt Giorgio Sandoni, akit 1998-ban Székesfehérvár Tiszteletbeli Polgára címmel tüntettek ki.
2026.06.09. -
Fehérvár pedagógusait ünnepelték
Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata hétfőn délután a Hiemer-ház Báltermében. Városunk közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.
2026.06.08. -
A pedagógusokat ünnepelték
Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata a Hiemer-ház Báltermében. A város közössége nevében Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.
2026.06.09. -
Simon István emlékezete
Közösségi rendezvénnyel emlékeztek Kőszárhegyen Simon Istvánra a település nagy formátumú vállalkozójára. Az esemény vendége volt a Dárdai-Team, az egykori válogatott labdarúgókból álló csapat is.
2026.06.09.
Vágatlan május után vágatlan nyár Fehérváron
Az aszályos időszakra tekintettel a belvárosi, frekventált parkokon és a rendezvényterületeken kívül továbbra sem nyírják a füvet a városban, csak az utak, járdák mellett húznak „kontúrt” a parkfenntartók.
A tavaly nyári meleg, aszályos időszakban is volt erre példa, akkor is szüneteltette a Városgondnokság a fűnyírást, és a parkfenntartó munkatársak több műszakban az öntözésre koncentráltak. Így lesz ez egészen addig, amíg nem esik jelentősebb mennyiségű csapadék.
A rendszeres fűnyírás mellett egyre fontosabbá vált már a korábbi években is a környezettudatos gyepgazdálkodás a fehérvári zöld közterületeken, éppen ezért az előző években is több hektárnyi "méhlegelőt" alakított ki a Városgondnokság. Fehérvár peremterületein pedig extenzív, környezettudatos gyepgazdálkodás folyik már évek óta.
Ha nem nyírják a zöldterületeket, akkor megjelennek a „gyomnövények” még a mostani, szárazabb időszakban is, ami néha úgy tűnhet, mintha rendezetlen lenne a terület – ez azonban nem így van! Egy tudatos, környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontból is fontos szemlélet ez: a magasabbra hagyott növényzet tovább megőrzi a nedvességet, a város klímája is jobb lesz a dúsabb növénytakaró által, miközben segítjük a beporzókat és növeljük a biodiverzitást.
A Városgondnokság felhívja a kutyasétáltatók figyelmét, hogy a szokásosnál is jobban figyeljenek kedvencükre és séta után nézzék át a fülek és a tappancsok környékét, hogy nem ment-e bele toklász! A magasan hagyott zöldfelület sajnos együtt jár a toklásszal, de várhatóan a lassabban növekvő kétszikű növények fokozatosan elnyomják majd a toklászos területeket.