Utolsó percben egyenlített, majd hosszabbításban győzött a Fehérvár AV19

Csaknem a maximumot hozta ki nehéz hétvégi túrájából a Fehérvár AV19 az EBEL-ben! Azután, hogy pénteken Klagenfurtban győztek Erdélyék, vasárnap Dornbirnban két pontot szereztek közvetlen riválisuktól. Többször vezetett a Volán, de a végén hajtania kellett az egyenlítésért, ez sikerült, és a győztes gólt is a mieink ütötték.
2019.01.20. 20:27 |

A jegkorongblog.hu tudósítása a mérkőzésről:

Sarauer sérülése miatt 17 mezőnyjátékossal és kissé megvariált sorokkal kezdte a dornbirni rangadót Hannu Järvenpää csapata, és hamar magához ragadta a kezdeményezést, Sofron, Wishart, Hári, majd Reisz előtt adódtak helyzetek. Az első emberelőnyt is a magyar gárda kapta, és ha megkapta, élt vele, Hári keresztpasszát Luttinen lőtte az alsóba, 0-1 a 6. percben. Nem sokkal később ahogy a Volán, úgy a DEC is kihasználta első fórját, Reid tett be egy kipattanót, 1-1. A következő időszakot mezőnyjáték jellemezte, Harty lövését Rinne védte, Timmins és Reid kettő-egyes megugrását Carruth. Kuralt is kihagyott egy lehetőséget, ám a következőt nem: kipattanó koronggal élt ügyesen a 19. percben, 1-2, Hári csapatkapitány a második asszisztját jegyezte. Egy jellemző adat: a Fehérvár 17-5-re nyerte a kapura lövéseket ebben a húsz percben.

A Dornbirn nagyobb fordulatszámon indította a második játékrészt, Magnan és Trotter veszélyeztetett, ám próbálkozásaik éppúgy nem voltak eredményesek, ahogy Kuralt, Harty és Luttinen sem ért célt. A Fehérvár átvette az irányítást, Meland és Sofron előtt is adódott helyzet a 3-1-hez, nem használták ki. A mérkőzés feléhez közeledve Rinne kapus megsérült, bejött Stroj. A 29. percben előbb Kuraltot állították ki, majd másodpercekkel később Luttinent is, öt a három ellen egyenlített a DEC, ismét Reid talált be. A folytatásban itt is, ott is futottak szép támadások, de maradt a 2-2 a második szünetre.

A harmadik felvonásban gyorsan megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Hári János már az első percben betalált, 2-3. A Dornbirn ezt követően minden energiát megmozgatott az egyenlítésért és az előnybe kerülésért, és sikerrel is járt, O’Donnell a 46., Timmins az 56. percben volt eredményes, először vezetett a mérkőzésen a hazai gárda. Innentől a Volánnak kellett nagyon is kapaszkodnia, Järvenpää mester az 59. percben levitte kapusát, majd kerek 60 másodperc elteltével Kuralt révén megszületett hat a négy ellen a pontot érő gól, 4-4. A ráadás sem szűkölködött drámai elemekben, lévén, hogy Stipsicz Bencét kiállították. Ezt azonban nemhogy kivédekeztük, hanem a győztes ütést is bevittük, Erdély Csnád meglépett és nem hibázott, 4-5.

A Fehérvár AV19 négyből negyedszer győzte le ebben a szezonban a DEC-et, és bár a Linz kiütötte a Villachot 5-0-ra, egy pontot sikerült megőrizni az előnyből. A Dornbirn hátránya viszont 4 egységre nőtt a 6. helyhez képest. Még 4 forduló van hátra, és bármi lehetséges.

Dornbirn - Fehérvár AV19 4-5 (1-2, 1-0, 2-2, 0-1) - hosszabbítás után
Gl.: Reid (2), O'Donnel, Timmins, illetve Kuralt (2) Luttinen, Hári, Erdély.