-
Újabb erdőtelepítés
3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.
2025.12.05. -
Jövő hét elejére elkészülnek
Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.
2025.12.04. -
Elkészült a járdafelújítás
Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.
2025.11.12. -
Elkészült a felújítás
Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.
2025.11.07.
Útfelújítás - pénteken már aszfaltoznak az Attila utcában
Múlt héten kezdődött az út- és járdafelújítás az Attila utcában, a Berényi út-Koppány utca közötti szakaszon, pénteken pedig már az aszfaltozást végzi a kivitelező illetve az új járda is elkészült egy szakaszon. A beruházás hivatalosan augusztus végére fejeződik be, de a kivitelező ennél szeretne gyorsabban végezni a munkával.
2016.07.15. 08:07 |
Múlt héten kezdődött az út- és járdafelújítás az Attila utcában, a Berényi út-Koppány utca közötti szakaszon, pénteken pedig már az aszfaltozást végzi a kivitelező illetve az új járda is elkészült egy szakaszon.

A Saára Gyula-program keretében, a következő hetekben új, aszfaltozott autóút lesz 5 és fél méter szélességben, ami szegélyt is kap továbbá az eddigi rendkívül gyenge minőségű útalap helyett is új készül. Az építkezést három ütemben végzik, elsőként a Berényi és Ond utca szakaszon dolgoznak és jövő héten kezdik az Ond és a Kund utca közötti szakasszal, végül a Kund és a Koppány utca közötti rész kerül sorra.

A beruházás hivatalosan augusztus végére fejeződik be, de a kivitelező ennél szeretne gyorsabban végezni a munkával.
