-
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03. -
Okostanterem a Ciszterben
Ünnepélyesen átadták a Ciszterci Szent István Gimnázium új okostantermét. Az intézmény ebben a tanévben csatlakozott az Alba Innovár Digitális Élményközpont programjához, melynek ez a huszadik állomása. A termet a Howmet Alapítvány támogatásának köszönhetően hozták létre és a projektben részt vett nyolc pedagógus közreműködésével mutatták be hétfőn délelőtt.
2026.06.01. -
Indul a Nagyszombati felújítása
Régóta várt fejlesztés indul el a Nagyszombati út felújításával, az első ütemben a Budai és a Zsolnai út közötti szakaszon. Mint az a keddi munkaterület átadáson elhangzott, az utat kiszélesítik, járdát építenek és az útburkolaton irányhelyes kerékpársávok is helyet kapnak, valamint az Aranybulla-sétánynál autóbusz-megállóhelyeket és gyalogos-átkelőhelyet telepítenek.
2026.05.26.
Ütemezetten halad a Vasvári Pál Gimnázium felújítása és bővítése
A Modern Városok Program keretében zajló, mintegy bruttó 3,7 milliárd forintos beruházás nemcsak a meglévő főépület korszerűsítését szolgálja, hanem egy három szintes, 3166 négyzetméteres új épületrésszel is bővíti a Vasvári Pál Gimnáziumot, amely többek között egy modern tornacsarnoknak, könyvtárnak és új tantermeknek adhat majd otthont - számolt be Facebook oldalán Cser-Palkovics András Fehérvár polgármestere.
2025.11.04. 21:32 |
"Bízom benne, hogy a munkálatok továbbra is ilyen ütemben haladnak, hiszen akkor 2026-ban már vissza is költözhetnek a fiatalok és tanáraik Tolnai utcai ideiglenes otthonukból az ország egyik legmodernebb középiskolájába." - írta Cser-Palkovics András közösségi oldalán.
Így épül a Vasvári Pál Gimnázium új épülete