-
Bővítik a japánkertet
Július végén, augusztus elején kezdődik el a Csónakázó-tó szigetén található japánkert átfogó megújítása, kibővítése. A munkálatok várhatóan november végéig tartanak, a kivitelezés ideje alatt a munkálatokkal érintett területet a látogatók elől lezárják.
2026.07.27. -
Így állnak az útfelújítások
A Székesfehérváron meghirdetett, nagyszabású útfelújítási program részeként, a márciusban elkészült Nyárfa utcát követően a Közgyűlés szakbizottsága legutóbbi ülésén újabb utcák – köztük a Palotai út egy szakasza, valamint a Hársfa, a Fenyőfa és a Topolyai utca – esetében választotta ki a nyertes kivitelezőket - adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.. Már zajlik a Nagyszombati út 800 méteres szakaszának felújítása, és kezdődhet a Bébic utcai szabadidőpark fejlesztése is.
2026.07.23. -
Vasút + buszállomás Fehérváron
Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését, amelynek tervei már régóta készen állnak. A beruházás IKOP plusz forrásból, mintegy 20 milliárd forintból valósul meg, és 2030-ig befejeződhet.
2026.07.22. -
Új CT-készülék a kórházban
Befejeződött az új CT-készülék beüzemelése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, így a berendezés már a mindennapi betegellátást szolgálja - közölte a székesfehérvári kórház a honlapján.
2026.07.18.
Utak, járdák, játszóterek újulnak meg idén a Vízivárosban
2014.04.22. 15:27 |
A Viziváros területén megvalósuló út és járdafelújításokról számolt be Dr. Horváth Miklósné. A 3. számú választókörzet önkormányzati képviselője bejárásra várta a körzetben élőket, hogy tájékoztatást adjon a Saára Gyula program keretében megvalósuló fejlesztésekről. Utakat, járdákat, parkolót, gyalogátkelőhelyet és játszótereket újítanak fel, illetve sportpályák állapotát állítják helyre a Vízivárosi Általános Iskola területén.
A területbejárás alkalmával Dr. Horváth Miklósné elmondta, hogy a kormány adósságkonszolidációja megteremtette a lehetőséget arra, hogy a fejlesztésekre koncentrálhassa a város a forrásait. A 3-as számú választókerület önkormányzati képviselője elmondta, a Saára Gyula-program keretében a Mikes Kelemen utcában cserélik a burkolatot. Az április 23-a és május 9-e között zajló, 12 millió forint összértékű munka az egyik legjelentősebb útfelújítás lesz idén a Vízivárosban. Gondoskodnak a gyalogosok biztonságáról és kényelméről is. Helyreállítják a járdát a Mikes Kelemen utcában, a Sarló utcában, a Királysoron a Sarló utca és a Géza utcai buszmegálló között, a Gáz utca 18. előtt és a Gáz utcában az E.ON mellett a lakótelepi gyalogátkelőhelyig. A Királysor - Géza utca kereszteződésben középszigetes gyalogos átkelőhely épül, a Királysor 29-33. mögött pedig a parkoló aszfaltburkolata újul meg.
Térkövezik a Vízivárosi Általános Iskola és az élelmiszer áruház közötti teret is. A Saára Gyula-program keretében zajló vízivárosi beruházások összértéke több tízmillió forint. Dr. Horváth Miklósné kiemelte, hogy a képviselői keret terhére, mintegy 4 millió forintból valósítanak meg fejlesztéseket. A 2012 októberében átadott, Budai út 90. szám alatti játszótérre új játékok kerülnek, és teljesen felújítják a Sarló utca 23. szám alatti játszóteret. Megvalósul egy nagyon régóta várt beruházás is, rendbe teszik a focipályát és kosárlabdapályát a Vízivárosi Általános Iskola területén. A képviselői keretből finanszírozott felújítások értéke meghaladja a négymillió forintot. A képviselő reméli, hogy a megvalósuló beruházások örömet, minőségi változást hoznak a Vízivárosiak mindennapi életébe.

