Úszás: delfines helytállás itthon és külföldön

A Delfin SE fiatal versenyzői külföldön és itthon három helyszínen is indultak az utóbbi napokban. Érmeks, helyezések és egyre jobb időeredmények mutatták, hogy év vége felé is jó formában vannak a delfines úszók.
2017.11.12. 18:11 |

A legkisebbek  Ausztriában,  Bécs-Schwechaton  a hagyományos gyermekversenyen vettek  részt.  A tizenkét delfines gyermek kitett magáért. Sorra javitották meg  eddigi legjobb eredményeiket. A verseny végén valamennyien egy kűlöndijas éremben részesültek. Külön kiemelkedett Várnagy Zita (2008), aki a különdíj mellé brozérmet szerzett versenyszámában.

A  10-13 évesek  Tatabányán a szintén hagyományos Márton-napi uszóversenyen  jeleskedtek. Két arany, három ezüst és három bronzérmet gyüjtöttek. A két aranyérem egyaránt Szabó Kis Zétény nevéhez fűződik.

A  serdülő és ifi korosztály legjobbjai a rövidpályás felnőtt országos bajnokságon vettek  részt.  A legjobb eredményt Varró Ádám Levente érte el, ötödik, hetedik és nyolcadik helyezése is volt a döntőkben. A döntős helyezéseken kivül számos versenyszámban elindult megjavítva legjobb eredményeit. Ugyanezt elmondhatják magukról a többiek is, akiktől az elvárás az volt hogy szárnyalják túl eddigi legjobbjukat. Levente mellett kiemelkedően szerepelt  Czifa Patrik valamennyi mellúszó számban, és Ács Barbara 200 méter háton.

1. Az esztendő utolsó hazai mérkőzésén a Paksot fogadja a Videoton

November 25-én, szombaton szerepel a Vidi utoljára hazai pályán ebben a naptári évben, az ellenfél a Paks együttese lesz Felcsúton, 15:30 órai kezdettel. A Csertői Aurél edzette Paks a tabella 8. helyén áll, míg a szeptemberben Pakson is győzni tudó Videoton továbbra is vezeti a mezőnyt.

2017.11.23.
  2. Rekord létszámú úszó a városi diákolimpiai döntőn

Minden eddiginél népesebb részvétel mellett, mintegy hatszáz felső tagozatos és középiskolás részvételével rendezték meg az úszás diákolimpia városi döntőjét a Csitáry Uszodában. A „B” kategória városi döntőjén ezúttal sem állhattak rajthoz igazolt versenyzők, azonban az iskolák most először öttusázókat, szinkronúszókat és vízilabdázókat is nevezhettek.

2017.11.21.
  3. Nagy pofont kapott a Fehérvár a Klagenfurttól

Nem sikerült ötről a hatra lépni, vagyis nem szerezte meg zsinórban hatodik győzelmét a Fehérvár AV19. Az EBEL-ben a forduló előtt harmadik Klagenfurt kihasználta helyzeteit, emberelőnyeit, és 7-1-re verte a Volánt. Fehérvár AV19 – Klagenfurt 1-7 (1-1, 0-3, 0-3)

2017.11.21.
  4. Gőzerővel készül Kiliti Tamás a decemberi ökölvívó országos bajnokságra

Kiliti Tamás indul a december 5-e és 8-a között Budapesten megrendezésre kerülő Papp László Felnőtt Férfi Ökölvívó Magyar Bajnokság küzdelmeinek 56 kilogrammos súlycsoportjában, amely az egyik legsűrűbb és legkiegyenlítettebb az egész mezőnyben. A nyolc induló versenyző kieséses rendszerben mérkőzik, így a végső sikerhez három győzelemre van szükség.