-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ünnepi Közgyűlés Augusztus 20. tiszteletére - Sobor Antal író kapta Székesfehérvár Díszpolgára címet
A péntek délutáni ünnepi közgyűlésen adták át Sobor Antal írónak a Székesfehérvár Díszpolgára címet. Pro Civitate díjat kapott Kneifel Imre karnagy, igazgató, Papp József képviselő posztumusz, dr. Szelier András és Rengel István ny. igazgató. Székesfehérvárért díjat tízen, míg Tiszteletbeli Polgár címet öten kaptak idén. Ünnepi beszédet mondott dr. Szabó Katalin Székesfehérvár jegyzője és Warvasovszky Tihamér polgármester.
KÉPGALÉRIA
A város polgármestere ünnepi beszédében szólt a 70 évvel ezelőtti városi eseményekről is, amikor átadták az akkoriban megújult Városháza épületét, de kiemelte az 1938-as Székesfehérvári Országgyűlést, mely nemzeti ünneppé tette Augusztus 20-át. "A város most ezen az ünnepen emlékezik meg azokról, akik sokat tettek Székesfehérvárért" -hangsúlyozta.
Díszpolgári díjat kapott:
Sobor Antal író
Pro Civitate díjasok:
Kneifel Imre karnagy, igazgató
Papp József posztumusz
dr. Szelier András
Rengel István ny. igazgató
Székesfehérvárért díjban részesültek:
dr. Arató Antal ny. igazgató
dr. Baráth Károly orvos
dr. Fülöp Gyula régész
dr. Mezőszentgyörgyi Lászlóné iskolatitkár
Molnár Dezsőné ny. tanár
Nagy Hedvig CSSK vezetője - posztumusz
Szakál Antal festő-tanár
dr. Szarvas József orvos
Székelyhidi János sport újságíró
Tamás Ádám kertész
Tiszteletbeli polgár cím kitüntetettjei:
Manfred Haag tűzoltó parancsnok Schwäbisch Gmünd
Ryszard Zembaczynski Opole város polgármestere
Günter Krautkramer Bericap Bt főtulajdonosa
Pat Cortina Alba Volán Jégkorong
Szelényi Károly fotóművész
Deák Dénes díjat kapott:
dr. Lukács László néprajzkutató
Az 1938-as év meghatározó volt Székesfehérvár életében, ugyanis jelentős átalakításokon esett át a város. Páczai Pál 10-es huszárok szobra, az Országalma, a Városháza mai arculata és a Romkert is erre az évre készült el. A 38-as ünnepségek idei 70 éves évfordulójáról is megemlékeztek az ünnepi közgyűlésen. A Himnusz közös eléneklése után Drahos Béla fuvolaművész, az Alba Regia Szimfónikusok karnagyának és Juhász Illés a Vörösmarty Színház színészének rövid músora után méltatták a kitüntetetteket.
Az Ünnepi Közgyűlésen köszöntötték Láng Hugóné Rózsika nénit az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnökét 80. születésnapja alkalmából.