-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Újraindulnak a városrészi szűrőnapok - Öreghegyen lesz az első alkalom
A szűrésen való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni szeptember 1-től lehet a 0670/455-9940-es telefonszámon.
"A kormányhatározat alapján lehetőség van népegészségügyi szűrővizsgálatok megtartására, mi is szeretnénk végre csatlakozni ehhez, így a nyár elmúltával tervezzük, hogy újraindítjuk ezeket az alkalmakat. Rendkívül fontosnak tarjuk az egészséges életmódot, a prevenciót és azt, hogy mindenki figyeljen oda magára, az immunrendszerére, a táplálkozására, a mozgásra." - emelte ki Östör Annamária egészségügyi, sport és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok, aki hozzátette, hogy a városrészi szűrések lesznek azok a fórumok, ahol ezt meg tudják valósítani, a színterek a közösségi házak lesznek, iskolában nem szerveznek majd ilyen alkalmakat. "Fontos továbbra is az alapvető szabályok betartása, mindenkitől kérjük a maszk viselését, a távolságtartást, kézfertőtlenítést." - tette hozzá.
Dr. Keresztury Lászlóné, a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda vezetője elmondta, meghatározták, hogy körülbelül mennyi érdeklődőt tudnak fogadni egy vizsgálati helyszínen figyelembe véve azt is, hogy a vizsgálatok között fertőtleníteni kell az eszközöket. Az épületben csak azok tartózkodhatnak majd, akik a soron következők lesznek egy-egy vizsgálaton, vagy éppen vizsgálják őket. "A legfontosabb, hogy csak bejelentkezésre fogadunk bárkit a szűrővizsgálatokra, arra szeretnénk kérni a fehérváriakat, hogy ne jöjjenek el a szűrőnapra regisztráció nélkül, mert nem fognak beférni." - hangsúlyozta Dr. Keresztury Lászlóné.
Haas András, az Öreghegyi Közösségi Ház igazgatója arról tájékoztatott, hogy a vizsgálati helyszínek változni fognak az előző évekhez képest. Bent az épületben csak az tartózkodhat, akit vizsgálnak, vagy aki a soron következő a várakozók között. Hangsúlyozta, hogy regisztrálni nem az ÖKH elérhetőségein keresztül, kizárólag a 0670/455-9940-es telefonszámon lehet szeptember 1-től.
A szűrőnapokon túl heti egy napon, csütörtökönként az Egészségfejlesztési Iroda is nyitva tart a Jancsár utca 1. szám alatt, ahol szintén el lehet végeztetni az alapvizsgálatokat ingyenesen, egyéni igény szerint.
Ajánlják az érdeklődést telefonon a 06 70 455 99 30-as telefonszámon vagy a Facebook-on keresztül, illetve Messenger üzenetben.