-
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Honvédelmi park Fehérváron
Ünnepélyesen megnyitották a Székesfehérvári Honvédelmi Parkot a Bregyó Közi Sportcentrumban. Az új létesítmény a honvédelmi nevelés és a fiatalok megszólítása szempontjából is kiemelt jelentőségű.
2026.03.20. -
Nyílt nap a NAV-nál
Középiskolásoknak tartott nyílt napot a NAV Fejér Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága. A diákok megismerhették egyebek mellett az adó- és vámigazgatási, illetve bűnügyi szakterület munkáját is.
2026.03.20.
Újra Nemzetközi Hetet rendez a Kodolányi János Főiskola
A Kodolányi János Főiskola újra megrendezi április 16-a és április 21-e között a tavaly nagy sikerrel debütált Nemzetközi Hetet. A rendezvény során a meghívott külföldi vendégoktatók angol nyelven „mini-kurzusok” formájában összesen mintegy 70 előadást tartanak a gazdálkodás és menedzsment, turizmus, marketing, kommunikáció, biztonságpolitika, oktatás és felnőttképzés, szociális politika, antropológia, kultúrtörténet és zene témakörében.
2012.04.16. 10:55 |
A Kodolányi János Főiskola újra megrendezi április 16-a és április 21-e között a tavaly nagy sikerrel debütált Nemzetközi Hetet. A rendezvény során a meghívott külföldi vendégoktatók angol nyelven „mini-kurzusok” formájában összesen mintegy 70 előadást tartanak a gazdálkodás és menedzsment, turizmus, marketing, kommunikáció, biztonságpolitika, oktatás és felnőttképzés, szociális politika, antropológia, kultúrtörténet és zene témakörében.A Kodolányi János Főiskola kiemelten fontosnak tartja, hogy hallgatói nemzetközi környezetben is tapasztalatot szerezzenek, ezt számos rendezvény, csereprogram segíti elő. A hiánypótló rendezvény sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a tavalyi esztendőhöz képest emelkedett a résztvevő partnerintézmények száma. Idén 12 ország (Egyesült Államok, Finnország, Görögország, Hollandia, Kanada, Lengyelország, Litvánia, Oroszország, Portugália, Spanyolország, Thaiföld, Törökország) 23 intézménye képviselteti magát a Nemzetközi Héten.
„Szabadegyetem jellegű előadássorozatunk azzal a gondolattal született meg 2011-ben, hogy szolgálja a hallgatók interkulturális kompetenciáinak az elmélyítését, valamint partnerintézményeink képviselőit közös eszmecserére hozza össze. A Kodolányi nemzetközi partnerintézményeiből érkező oktatók előadásai a legújabb elméleti és kutatási tapasztalatokon alapulva a gyakorlatban is hasznosítható tudást biztosítanak a részvevőknek” – mondta Horváti Éva, a Kodolányi János Főiskola Nemzetközi Szolgáltató Központjának igazgatója, aki hozzátette, hogy a Nemzetközi Hét programmal méltón szeretnék megünnepelni az Erasmus csereprogram 25 éves évfordulóját.
A rendezvény során a meghívott külföldi vendégoktatók angol nyelven „mini-kurzusok” formájában összesen mintegy 70 előadást tartanak. A workshopok a Kodolányin már ismert Ösztöndíjbörzéhez hasonló jelleget kölcsönöznek, hiszen a főiskola partnerintézményeinek prezentációja az Erasmus program adta lehetőségeket hozza közelebb a hallgatókhoz.
Azoknak, akik külföldön szeretnének résztanulmányokat folytatni mindenképpen kifizetődő lesz az eseményen részt venniük, hiszen így lehetőségük nyílik kapcsolatokat építeni. A nemzetközi kitekintés a szakdolgozat témaválasztásához illetve megírásához is hasznos segítséget tud nyújtani.
Az egyhetes rendezvény során a vendégek megismerhetik hazánk borkultúráját a Kodolányi főiskolához kötődő borászok, így Bock József, Gál Tibor, Gere Tamás, Hoffmann György, Szászi Endre és Sáfrán András nedűinek segítségével, valamint a Kodolányi székesfehérvári és siófoki kampuszait.
Az olvasási hét időszakában megrendezésre kerülő eseményen a Művészeti Tanszék vendégül látja a finn James Andeant, a North Karelia University of Applied Sciences intézmény oktatóját, aki a zenekari együttjátékról, az improvizációról tart előadást 2012. április 19-én a Tanszék képzési helyszínén, Székesfehérváron.