Micsoda nyitány - első idei bajnokiján öt gólt lőtt az Újpestnek a Vidi!

Újpesten kezdte az évet a MOL Fehérvár a labdarúgó OTP Bank-liga "tavaszi" első fordulójában. Bambgoye már a meccs elején vezetést szerzett és hamarosan duplázott is. Szünet után pedig még fölényesebbé tette győzelmét, ötgólos győzelemmel zárt a Vidi.
2021.01.23. 21:25 |

Úgy kezdődött a fociév, hogy a Vidi közelebb került a listavezető Ferencvároshoz, pedig még pályára sem lépett... A zöld-fehérek előbb egy őszről elhalasztott mérkőzésen kikaptak a Diósgyőrtől, szombaton pedig Felcsúton is pontokat veszítettek (1-1). Így adott volt az esély Márton Gábor csapatának, hogy hétre csökkentse a bajnoki címvédővel szembeni ponthátrányát. Ennek megfelelő vehemenciával kezdett és első helyzetéből gólt szerzett a Vidi, Zivzivadze labdájával Bamgboye lépett ki a leshatáron, majd szépen lőtt a bal alsóba.

A legnagyobb hazai helyzetet ezután megúszták a fehérváriak, a 20. percben pedig már kettővel vezettek. Megint Zivzivadze készített elő, amennyiben az ő lövése jött ki Banairól, Bamgboye pedig másodszorra  a kapuba pofozta a labdát. Egyértelműen jobb volt a Vidi és csak azért nem vezetett szünetben néggyel, mert Stopira egy szöglet után telejsen tisztán felugorva mellé bólintpott, majd a félidő végén a szenzációsan cselező Zivzivadze, miután megbolondította Pauljevicset, centikkel a jobb alsó sarok mellé helyezett.

A négygólos különbség aztán mégis hamar meglett... A második félidőből tíz perc telt el, amikor Bamgboye visszadott valamit a kölcsönből Zivzivadzének. Most a nigériai passzolt és a grúz csatár érkezett, elsőre még bravúrral védett Banai, de a második lövéssel szemben tehetetlen volt. A gól után beállt az őszel igen eredményes Petrjak, és alig két perccel ezután be is köszönt a hazaiaknak. Zivzivadze szenzációs kiugratásával lépett meg és kilőtte a jobb sarkot.

A 66. perrcben egyszerre lépett pályára Nikolics Nemanja és - első magyar bajnokiján - Dárdai Palkó. A fehérvári focitörténelem gólrekordjára hajtó Nikolics megint közelebb került Szabó József trónjához, mert a 81. percben Petrjak átadásából megszerezte a Vidi ötödik gólját a meccsen. Ekkor már pályán volt a sérülés miatt hosszú időt kihagyó Kovács István is, az őszi szezon végén megműtött Loic Nego ellenben maradt a padon. De már ő is bevethető, vagyis van lehetősége variálni Márton Gábornak - kérdés, egy ilyen remek rajt után akar-e?

Dárdai góllal debütálhatott volna, a végén nem sokkal bombázott fölé. Így maradt az öt vendéggól, vagyis a két csapat fehérvári meccse után Újpesten is ennyit lőtt a Vidi a lila-fehéreknek.

Újpest FC - MOL Fehérvár 0-5 (0-2)

MOL Fehérvár: Rockov - Bolla, Rus, Stopira, Fiola, Hangya (Petrjak 58.) - Alef, Houri (Kovács 78.), Pinto (Dárdai 66.) - Bamgboye (Géresi 78.), Zivzivadze (Nikolics 66.).

Gl.: Bamgboye (2), Zivzivadze, Petrjak, Nikolics.