Újabban nyerni jár Salzburgba a Volán, most ötöt lőtt a Red Bullnak!

Andrew Yogan parádézott, két-két góllal és gólpasszal járult hozzá, hogy a Hydro Fehérvár AV19 meglepően simán kiütötte a liga elitalakulatát. Hannu Järvenpää csapata ebben a szezonban mindkét alapszakasz-meccsét megnyerte Salzburgban, egyben tökéletes hétvégét zárt. Hat pontot szerzett az első és az utolsó helyezett ellen a Volán, és jelezte, még nem mondott le az első ötbe kerülésről.
2019.12.15. 19:23 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A meccs első harmada a Salzburgról és Ouzasról szólt: a Red Bull 16-szor lőtt kapura, míg a Hydro Fehérvár AV19 hétszer, ám mindkét csapat eredménytelen volt. Magyar részről Erdély, Girard és Sárpátki, később pedig a Reisz-Sárpátki páros járt közel ahhoz, hogy betaláljon Herzognak. A nyitó játékrész egyetlen kiállítása Szabó Dániel nevéhez fűződött.

A 23. percben Jakubitzka szabálytalanul ütközött Mihállyal, emberelőnybe került a Volán, de nem élt a lehetőséggel. A kiegészülést követően 1 perccel Szita ült ki, a fórt 5 másodperc alatt gólra váltotta a Salzburg Kolarik révén. Alig több mint fél percre rá egyenlített a Fehérvár: Timmins kapumegkerülős góllal lepte meg Herzogot. Ezt követően felpörgött a játék, a magyar együttes kihagyott egy emberelőnyt, majd pedig kettős fórban is játszhatott. A dupla előny utáni 5 a 4 elleni játék meghozta a vezető gólt, Timmins passzából Yogan fordított. A harmad végén Tikkanent kiküldték gáncsolásért, a salzburgiak Huber révén használták ki harmadik emberelőnyüket.

A harmadik felvonás elején másfél percnyi kettős emberhátrányt kellett kivédekeznie a Fehérvárnak. A kibekkelt nyomást követően Yogan passzából Lehtonen újra vezetéshez juttatta a magyar együttest. A harmad felénél a vendégek kerültek kettős emberelőnybe, az első fór lejártának pillanatában Yogan gólra váltotta a lehetőséget, így az első négy Volán-találatból egyaránt kivette a részét. A végjátékban még egyszer 5 a 3 ellen játszhatott a Fehérvár, ám nem ebből, hanem egy üres kapus lehetőségből alakult ki Szita révén az 5-2-es végeredmény.

Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 2-5 (0-0, 2-2, 0-3)
Gl.: Kolarik, Huber, illetve Yogan (2), Timmins, Lehtonen, Szita.