-
Oláh Miki a Real Betisnél
Újabb rangos nemzetközi elismerés érte a Főnix Gold FC utánpótlását: a klub 2015-ös korosztályának játékosa, Oláh Miklós meghívást kapott a Real Betis által szervezett The Best nemzetközi táborba, amelyet Sevillában rendeznek meg.
2026.07.31. -
Változások a MÁV csapatánál
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapatának keretében több változás is történt a nyáron: a kulcsemberek mellett távozott az argentin sikeredző, Omar Pelillo is. A klub az utóbbi hetekben számos szerződéshosszabbítást és új igazolást bejelentett. Sorsoltak a CEV Challenge Kupában is, ahol a svájci TSV Jona csapata vár a mieinkre.
2026.07.30. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
Újabb Volán-győzelem az ICEHL-ben, már az első helyen a fehérváriak
A ligaújonc pozsonyiakkal szemben korábban mindegyik meccsét megnyerte a Volán, de ez nem jelenti azt, hogy könnyen verhető csapatról van szó. Ezt jelezte az első harmad ezúttal is, sem a játék képét, sem a kapura lövések arányát tekintve nem volt fölényben egyik fél sem. Viszont ami ilyenkor igazán fontos, a góllövés a fehérváriaknak jött össze, de olyannyira, hogy a 15. percben tizenkét másodperc alatt Kuralt és Erdély is betalált! A harmad utolsó percében ráadásul Kahkonen is bevette Baros kapuját, ezzel pedig le is cserélte a vendégek hálóőrét.
A második harmadra már Hamerlik érkezett a Bratislava Capitals kapujába, neki pedig ebben a periódusban nem tudott gólt lőni a Fehérvár. Az előny birtokában persze nem is Bartaliséknak volt sürgősebb, és sokáig a szlovákok sem tudtak mit kezdeni honfitársukkal, a fehérvári kaput védő Janusszal. A harmad végén aztán Higgs, ahogy a két csapat első itteni meccsén, ezúttal is betalált, így ezt a harmadot nem úszta meg gól nélkül a Volán. Sőt, még kellett néhányat védenie Janusnak, hogy ne kapjnon többet a csapat.
A harmadikban is a vendégek próbálkoztak többször, és ennek tizenkét perccel a vége előtt meglett az eredménye. Fortier egy emberelőny utolsó másodpercét kihasználva felhozta egyre a Pozsonyt. Szoros hajrá is lehetett volna, de Bartalis az 55. percben lezárta a kérdéseket, a vendégek hiába próbáltak az ilyenkor bevett módon a kapus levitelével emberelőnyben szépíteni, pedig egy kiállítás miatt egy ideig kettővel többen voltak a jégen. Újabb, zsinórban már nyolcadik győzelmével a tabella élére ugrott Antti Karhula csapata, és ha a Bolzano nem győzi rendes játékidőben a Salzburgot, ott is marad.
Hydro Fehérvár AV19 - Bratislava Capitals 4-2 (3-0, 0-1, 1-1)
Gl.: Kuralt, Erdély, Kahkonen, Bartalis, illetve Higgs, Fortier.