-
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Kitartunk egymás mellett!
Március 23-a a lengyel-magyar barátság napja. A hagyományokhoz hűen Székesfehérváron idén is megemlékeztek a jeles alkalomról koszorúzással, majd kulturális műsorral a Szent István Király Múzeumban, ahol hétfőn este megnyitották a rendkívüli jelentőségű Szent II. János Pál pápa életmű-kiállítását.
2026.03.24. -
Magyar-lengyel barátság napja
Idén is megemlékeztek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. A program koszorúzással kezdődött a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveztek ünnepséget.
2026.03.24. -
Lengyel-magyar barátság
A lengyel-magyar barátság napja alkalmából Székesfehérvár testvérvárosából oktatással foglalkozó szakemberek érkeztek a Vörösmarty Mihály Általános Iskolába. A delegáció a hazai oktatási rendszerrel ismerkedett meg.
2026.03.24.
Újabb tudományos előadások az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központjában
Rövid szünet után folytatódik a tavalyi évben nagy nép- szerűségnek örvendő előadássorozat, melyre továbbra is sok szeretettel várnak minden kedves régi és új érdeklődőt. Az Óbudai Egyetem fehérvári központjában számtalan érdekes rendezvényt szerveznek a következő években. A Garai Géza Szabadegyetem is ezek közé tartozik, melynek programját évről-évre gazdagítják, színesítik a program felelősei.
2014.01.22. 12:04 |
Rövid szünet után folytatódik a tavalyi évben nagy népszerűségnek örvendő előadássorozat, melyre továbbra is sok szeretettel várnak minden kedves régi és új érdeklődőt. Az Óbudai Egyetem fehérvári központjában számtalan érdekes rendezvényt szerveznek a következő években. A Garai Géza Szabadegyetem is ezek közé tartozik, melynek programját évről-évre gazdagítják, színesítik a program felelősei.

Az 2014-es év első előadója Dr. Hudoba György főiskolai docens lesz, előadásának címe „Bolygószonda modell építése az Alba Regia Egyetemi Központban”. Az előadásrafebruár 12-én (szerdán) 18:00 órakor kerül sor az AREK Budai út 45. “K” épület fsz. 28. (Kandó Kálmánról elnevezett) termében.
Az Alba Regia Egyetemi Központban oktatási céllal egy űrszonda modell épül.A modell építésének elsődleges célja, hogy a leendő mérnököknek hosszú távon biztosítson témát, adjon vonzó és értelmes keretet aprojekt-, és diplomamunkákhoz. Az előadásban bemutatásra kerül az űrszonda építésének folyamata, néhány megoldandó műszaki feladat, valamint beszámolót hallgathatunk meg a 2013 februárjában,a Szaharában végzett terepgyakorlat tapasztalatairól és eredményeiről. Az előadást a Galileo Webcast az interneten közvetíti.