Újabb magabiztos győzelem – tízzel nyert a Fehérvár

A Budaörs elleni meccs első pár percét leszámítva végig jól játszott az Alba Fehérvár KC, és a tíz gólig jutó Mendy, valamint a kilenc gólos Nascimento vezetésével 35-25-re győzött.

2018.11.03. 18:45 |

Jól kezdtek a vendég Budaörsiek a Köfém Sportcsarnokban, Mihály Attila együttese nyolc perc után 5-2-re vezetett, Deli Rita ekkor időt kért. Ez pedig jót is tett az Albának, és egy 8-2-vel fordított, ellépett. Tíz perccel a szünet előtt már 10-7 állt az eredményjelzőn. A szünetben pedig 15-10.

A fordulás után Temes kezdte a fehérvári gólgyártást, de többiek és szépen termeltek, Györkös pedig remekül védett, így bő negyedórával a vége előtt előbb tíz, majd tizenegy góllal állt jobban a Fehérvár. A Budaörs egy 6-1-gyel még próbált visszakapaszkodni, de a hajrá már egyáltalán nem volt izgalmas. Mendy tíz, Nascimento pedig kilenc góllal járult hozzá a Fehérvár magabiztos, 35-25-ös győzelméhez. Csütörtökön irány Mosonmagyaróvár, ahol cél a továbbjutás a Magyar Kupában.

Alba Fehérvár KC – Budaörs 35-25 (15-10)
Fehérvár: Györkös (kapus) – Májer 2, Zsilisnszkájtye, Mendy 10, Gorsenyina 4, Pelczéder, Utasi 1, Boldizsár 1, Nascimento 9(4), Sztankovics 3, Temes 2, Szarka 2, Rózsás.