-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Újabb ifjúságsegítő szakmai füzeteket adtak ki
Ifjúságszakmai Workshop keretében mutatták be hétfőn az újabb Kaptárfüzeteket. A Kaptár Ifjúsági és Prevenciós Iroda tematikus szakmai füzetekkel segíti a szakemberek munkáját, összesen 12 kötet megjelenését tervezik. Az eseményen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok is.
2014.05.12. 20:07 |
Ifjúságszakmai Workshop keretében mutatták be hétfőn az újabb Kaptárfüzeteket. A Kaptár Ifjúsági és Prevenciós Iroda tematikus szakmai füzetekkel segíti a szakemberek munkáját, összesen 12 kötet megjelenését tervezik. Az eseményen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok is.

Újabb füzeteket adott ki a kaptár iroda. A tematikus kiadványok az ifjúsággal foglalkozó szakemberek munkáját segítik. A füzeteket egy workshop keretében mutatták be ma délután. Hogyan lehet az ifjúság hasznos tagja a társadalomnak és a fiatalságot érintő jogi kérdések – ezekkel a témákkal foglalkoznak az új kaptár füzetek. A kiadványok a szülőknek és az ifjúsággal foglalkozó szakembereknek nyújtanak segítséget.

A kiadványokat egy workshop keretében mutatták be az érdeklődőknek. Az eseményen a város polgármestere, dr. Cser-Palkovics András rámutatott, hogy a kaptárfüzetek hiánypótló munkák, amelyek nélkülözhetetlenek lehetnek az ifjúsággal foglalkozó szakembereknek. A Kaptárfüzetek kínálata most két új kiadvánnyal bővült. Az iroda azonban ezzel nem fejezte be a munkát, a tervek szerint lesz még folytatás.

Domokos Tamás szociológus az ifjúsági stratégia kialakításának fontosságát hangsúlyozta a bemutatón. Mint mondta, a meglévő forrásokat nem szabad elpazarolni, stratégiákat, pontos terveket kell kidolgozni ahhoz, hogy a megfelelő hatékonyságot érjék el. A jó stratégia kialakítása a társadalmi szükségletekből kiindulva, az egyén felől megközelítve, etikai értékek mentén kell hogy megvalósuljon.