Újabb győzelmet aratott, öt forduló után is hibátlan a Hydro Fehérvár AV19

A második harmadban megsorozta ellenfelét, így hátrányból is simán nyert a Volán a Dornbirn otthonában. Magosi két gólt ütött, Erdély, Terbócs, Petan és Kuralt is betalált. Hibátlan mérlegét őrzi a Hydro Fehérvár AV19, szombaton Salzburgban vár újabb meccs Kevin Constantine csapatára.

Dornbirn - Hydro Fehérvár AV19 3-6 (1-0, 1-4, 1-2)

2021.10.01. 22:53 |

A Hydro Fehérvár AV19 az immár megszokott sorösszeállításában ment jégre túrája első mérkőzésén, Stipsicz Bence továbbra is hiányzott, a kapuban pedig a finn légiós állt. Az első játékrész egyenlő erők küzdelmét hozta, ám a végéhez közeledve Colton Beck egy kék vonalas lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak, az exmiskolci Nick Ross asszisztot jegyzett.

A második felvonás első percei valóságos gólzáport hoztak, a 21.-ben Magosi lőtte ki középről a jobb felsőt (visszatérése óta ez volt az első találata az ICEHL-ben), a 22.-ben Häussle gyűrt át egy kipattanót a vonalon (megint csak akadt volt DVTK-s asszisztos Davis Vandane személyében), majd a 25.-ben Erdély egyenlített éles szögből, 2-2-nél tartottunk ekkor. Némi szélcsend után a felvonás és a játékrész közepén előbb közelről a duplázó Magosi, majd szép összjáték végén Petan is betalált, 2-4, két góllal ellépett a magyar gárda, amely összességében uralta a játékrészt.

A harmadik menetet aktívan kezdte a DEC, ám a 48. percben Szabó Bence távoli lövésébe ügyesen ért bele Terbócs, 2-5. Ezek után 4 perccel a vége előtt Jevpalovs ugyan csökkentette a különbséget, 3-5, ami viszont csak arra volt jó, hogy megpróbálkozzanak a dornbirniak a kapuslehozatallal, és ezt kihasználva Kuralt üres kapura beállítsa a 3-6-os végeredményt. A Fehérvár továbbra is 100 százalékos teljesítménnyel vezeti az ICEHL-tabellát, szombaton a Salzburg következik.

Tudósítás: jegkorongblog.hu

Dornbirn Bulldogs - Hydro Fehérvár AV19 3-6 (1-0, 1-4, 1-2)

A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Tirronen (Kornakker) – Atkinson, Nilsson, Magosi, Hári, Kuralt – Horváth, Campbell, Erdély, Bartalis, Petan – Fournier, Szabó D., Shaw, Jacobs, Terbócs – Szabó B., Rétfalvi, Sarauer, Mihály.