-
NépmesePont márciusban
Márciusban is folytatódnak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház NépmesePontjának alkalmai. Az óvodás és általános iskolás korosztálynak szóló programon mindig az adott hónaphoz illő tematikával várják a gyermekeket.
2026.03.17. -
Kezdődnek az óvodai nyílt napok
A Rákóczi Utcai Óvoda nyílt napjával március 18-án, szerdán megkezdődnek a városi fenntartású óvodák nyílt napjai. A beiratkozásra pedig április 27-29. között lesz lehetőség. Az óvodavezetők és az óvónénik szeretettel várjak az ismerkedési alkalmakra a gyermekeket és szüleiket.
2026.03.16. -
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15. -
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13.
Újabb 3,5 hektárnyi parkerdőt telepítenek az Alsóvárosi Pihenőpark mellett
A Vadex partnerségével közösen, mintegy 20 millió forintból 3,5 hektárnyi erdőt telepítenek az Alsóvárosi rét szomszédságában – számolt be a hírről bejegyzésében dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2025.07.23. 14:31 |
„Mindig nagyszerű érzés erdőtelepítésre vonatkozó tervdokumentációt aláírni. Örömmel tettem ezt meg ma is, ugyanis az Alsóvárosi Pihenőpark szomszédságában, mintegy 20 millió forintból valósulhat meg egy újabb, 3,5 hektáros parkerdő telepítése.” – adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.
Dr. Cser-Palkovics András szerint ez a fejlesztés mind természetvédelmi, mind városstratégiai szempontból fontos lépés, hiszen szervesen kapcsolódik majd ahhoz a jelentős nagyságú erdőtömb láncolathoz, amely a várost délnyugatról körbeölelve alkotja „Fehérvár Tüdejét”. A polgármester bejegyzésében megköszönte a Vadex szakmai partnerségét az erdőtelepítésben.