-
A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása
A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.
2026.06.09. -
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03. -
Okostanterem a Ciszterben
Ünnepélyesen átadták a Ciszterci Szent István Gimnázium új okostantermét. Az intézmény ebben a tanévben csatlakozott az Alba Innovár Digitális Élményközpont programjához, melynek ez a huszadik állomása. A termet a Howmet Alapítvány támogatásának köszönhetően hozták létre és a projektben részt vett nyolc pedagógus közreműködésével mutatták be hétfőn délelőtt.
2026.06.01.
Új rámpa segíti a közlekedést a Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában
Az idei év első nagy intézményi fejlesztése, hogy új rámpával gazdagodott a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthona.
Korábban a gondozottak csak nagyon nehezen tudták megközelíteni az intézmény szép és folyamatosan fejlődő udvarát, ezért az idei költségvetésben megteremtették annak lehetőségét, hogy egy új, szabványos rámpa készülhessen.

A beruházást bruttó 11.000.000 forint értékben a Városfejlesztési Kft. valósította meg, a régi rámpát elbontották, majd elkészítették az újat és hozzá egy kerítést is az utcafronti részre.
Mészáros Attila alpolgármester a fejlesztés kapcsán elmondta, ez a munka is része annak az egymilliárd forint értékű fejlesztési csomagnak, melynek keretében mintegy tucatnyi intézményben – bölcsődékben, óvodákban – végeznek felújításokat a nyár folyamán.
Török Tünde, a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény vezetője a dolgozók és az ellátottak nevében köszönetét fejezte ki a fenntartó székesfehérvári Önkormányzatnak, valamint a kivitelezőnek a gyors és minőségi munkavégzésért. Mint fogalmazott, a rámpa nem csak egy építmény, hanem szimbolizálja a gondoskodást, az odafigyelést és az emberi méltóság tiszteletét. Az idősek nehezen tudnak közlekedni, az új rámpa azonban biztonságos körülményeket teremt.

Az otthonban közben már lázasan készülnek a szombati családi napra.
A közösségi esemény lehetőséget teremt arra, hogy az ellátottak, a hozzátartozók és a munkatársak együtt tölthessenek egy tartalmas, élményekben gazdag napot. A sajtótájékoztatón részt vett Szontaghné Kovács Erika, a városrész önkormányzati képviselője és Schlauszki Ferencné, Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthona vezetője is.