-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Új helyen, a Balatoni út 8-as szám alatt talált otthonra a Civil Szolgáltató Központ
Új helyen, a Balatoni út 8. szám alatt működik tovább a székesfehérvári Civil Szolgáltató Központ. Az Ady Endre utcai Civilház megszűnése után a Barátság Házában kaptak helyet, ahol csak szűkösen fért el a CISZ, azaz a Civilszervezetek Fejér Megyei Szövetsége. Most három év után otthonra talált a szervezet. Az épületben a két rendezvényterem és az irodák mellett külön helyiségben van lehetőség az internethasználatra.
2008.12.09. 15:38 |
Új helyen működik tovább a székesfehérvári Civil Szolgáltató Központ. Az Ady Endre utcai Civilház megszűnése után a Barátság Házában kaptak helyet, ahol csak szűkösen fért el a CISZ, azaz a Civilszervezetek Fejér Megyei Szövetsége. Most három év után otthonra talált a szervezet. Az épületben a két rendezvényterem és az irodák mellett külön helyiségben van lehetőség az internethasználatra.
Az ünnepélyes megnyitón Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere kiemelte az a példaértékű együttműködést, amely a város és a civil szervezetek között jellemző. Elmondta, hogy az önkormányzat több módon is segíti a szervezetek működését, így például helyiségeket biztosít nekik, illetve létrehozták a Civiltárat is. A város elsősorban nem támogató, hanem partner szeretne lenni a civil életben. Ez az együttműködés már egy évtizedes múltra tekint vissza – mondta Warvasovszky Tihamér.
Elekes Zsuzsa, a Civil Szervezetek Fejér Megyei Szövetségének elnöke a megnyitón arról beszélt, hogy a Barátság Háza után olyan épületet akartak, amely megfelelő közösségi tér lehet a civileknek. Az épületben a két rendezvényterem és az irodák mellett külön helyiségben van lehetőség az internethasználatra. Hangsúlyozta, hogy az épület teljes mértékben akadálymentesített.

Kalandos volt a fejér megyei civilszervezetek utóbbi néhány éve. Az Ady Endre utcai Civilház megszűnése után a Barátság Házában kaptak helyet, ahol csak szűkösen fért el a CISZ, azaz a Civilszervezetek Fejér Megyei Szövetsége. Most három év után otthonra talált a szervezet – mondta Juhász László, az Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke. Hozzátette, hogy mindez újabb lépést jelenthet az egyesületek önállóságában.
A civilközpont a megye minden egyesülete előtt nyitott. Elekes Zsuzsa a CISZ elnöke elmondta, hogy a CISZ bár maga is civilszervezet arra hivatott, hogy segítse a többi szervezetet abban, hogy fejleszteni tudják a szakmai tudásukat. A civil szolgáltatóház a Balatoni út 8. szám alatt akadálymentesített épületben várja az egyesületeket. A tanácsadás mellett szükség szerint az iroda infrastruktúráját, berendezéseit is igénybe vehetik a tagok, hiszen egyre kevesebb civilszervezet teheti meg, hogy önálló irodát működtessen.
Látogassa meg a CISZ honlapját!
Az ünnepélyes megnyitón Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere kiemelte az a példaértékű együttműködést, amely a város és a civil szervezetek között jellemző. Elmondta, hogy az önkormányzat több módon is segíti a szervezetek működését, így például helyiségeket biztosít nekik, illetve létrehozták a Civiltárat is. A város elsősorban nem támogató, hanem partner szeretne lenni a civil életben. Ez az együttműködés már egy évtizedes múltra tekint vissza – mondta Warvasovszky Tihamér.
Elekes Zsuzsa, a Civil Szervezetek Fejér Megyei Szövetségének elnöke a megnyitón arról beszélt, hogy a Barátság Háza után olyan épületet akartak, amely megfelelő közösségi tér lehet a civileknek. Az épületben a két rendezvényterem és az irodák mellett külön helyiségben van lehetőség az internethasználatra. Hangsúlyozta, hogy az épület teljes mértékben akadálymentesített.

Kalandos volt a fejér megyei civilszervezetek utóbbi néhány éve. Az Ady Endre utcai Civilház megszűnése után a Barátság Házában kaptak helyet, ahol csak szűkösen fért el a CISZ, azaz a Civilszervezetek Fejér Megyei Szövetsége. Most három év után otthonra talált a szervezet – mondta Juhász László, az Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke. Hozzátette, hogy mindez újabb lépést jelenthet az egyesületek önállóságában.
A civilközpont a megye minden egyesülete előtt nyitott. Elekes Zsuzsa a CISZ elnöke elmondta, hogy a CISZ bár maga is civilszervezet arra hivatott, hogy segítse a többi szervezetet abban, hogy fejleszteni tudják a szakmai tudásukat. A civil szolgáltatóház a Balatoni út 8. szám alatt akadálymentesített épületben várja az egyesületeket. A tanácsadás mellett szükség szerint az iroda infrastruktúráját, berendezéseit is igénybe vehetik a tagok, hiszen egyre kevesebb civilszervezet teheti meg, hogy önálló irodát működtessen.
Látogassa meg a CISZ honlapját!