-
Hazai pályán ismét nyert a Volán
A listavezető Hydro Fehérvár AV 19 a tabellán 11. Pioneers Voralberget fogadta a MET Arénában péntek este. A hétvégi duplázás első meccsét nagy csatában, de behúzta a Volán. Az új névadó szponzor ajándékkal kedveskedett a legkorábban érkező szurkolóknak, és a meccs kezdetén a korongot is Szabó Gergely, a MET Central Europe regionális elnöke dobta be.Hydro Fehérvár AV19 – Pioneers Voralberg 3–2 (0–1, 1–1, 2–0)
2025.01.17. -
Ajándék a MET-től
Extra ajándékkal várja az aréna új névadó szponzora a MET Arénában péntek este kezdődő jégkorongmérkőzésre érkező első 100-100 szurkolót: az A és C bejárathoz leghamarabb érkezők ülőpárnát kapnak.
2025.01.16. -
Jégen táncol a Fehérvár előnye
A Hydro Fehérvár AV19 játéka a szezon során eddig hullámzóan alakult, és bár a tabella élén állnak, előnyük törékeny. A hétvégi hazai mérkőzések remek alkalmat nyújtanak arra, hogy stabilizálják pozíciójukat a Vorarlberg és az Innsbruck ellen.
2025.01.17. -
Fókuszban az utánpótlás
Megkezdődött Horváth Miklós Csaba látogatássorozata, amelynek keretében az alpolgármester látogatást tesz a város utánpótlás nevelő sportegyesületeinél. A program első helyszíne a Strassz Életmód Egyesületének edzése volt.
2025.01.15.
UEFA 40: a Városházán folytatódik az emlékezés a Vidi csodálatos menetelésére
A Videoton máig megismételhetetlen módon ezüstérmet szerzett az 1984-85-ös UEFA-kupában. A nagy menetelés, a felejthetetlen pillanatok megidézésére októberben indult a beszélgetősorozat, amelynek alkalmai mindig egy-egy fontos diadalhoz kapcsolódnak. Október 3-án Hartyáni Gábor, Szabó József, Csongrádi Ferenc és a prágai hős, Koszta János elevenítették fel az első forduló, a Dukla Prága elleni párharc legemlékezetesebb pillanatait, november 8-án pedig Szabó József, Csongrádi Ferenc, Burcsa Győző és Fejes Gábor technikai vezető sztorizott a Paris Saint-Germain elleni „hárommeccses” párharcról.
1984 november végén, a harmadik fordulóban a jugoszláv labdarúgás egyik kirakatcsapata, a fénykorát élő Partizan következett. Az előzmények nem voltak túl bíztatóak, hiszen a Videoton a november 24-i bajnoki meccsen 3:0-ra kikapott Zalaegerszegen. Ezt követően aztán november 28-án hazai pályán következett a Vidi újabb kupaszereplése: a Partizan Belgrád érkezett a Sóstóra, majd december 12-én rendezték meg a visszavágót.
Hogy pontosan mi is történt a két meccsen, illetve a háttérben, arról az est házigazdája, a Gyulai István-díjas székesfehérvári sportújságíró, Horog László faggatja a Partizan elleni csata hőseit, Szabó Józsefet, Végh Tibort és Novath Györgyöt.
A főhősök emlékeit egy további szereplő, az UEFA-Kupa-csapat buszsofőre, Viktor Imre történetei színesítik a december 12-én, csütörtökön 18 órakor kezdődő beszélgetésen. A rendezvénynek rendhagyó módon ezúttal a Városháza Díszterme ad otthont. A Székesfehérvár Önkormányzata, a Vidi Múzeum és Fehérvár FC közös szervezésében megvalósuló eseményre a belépés ingyenes, a nosztalgiaestre szeretettel várnak mindenkit.