-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Tüzifával segítették a rászoruló családokat
Hétfőn mintegy 16 köbméternyi hasított tüzifát szállítottak ki rászoruló családoknak Székesfehérváron. A természetbeli támogatásról Márton Zoltán a Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke és Szokoli Erzsébet a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ vezetője tartott sajtótájékoztatót a Városházán.
2009.01.21. 14:11 |
Hétfőn mintegy 16 köbméternyi hasított tüzifát szállítottak ki rászoruló családoknak Székesfehérváron. A természetbeli támogatásról Márton Zoltán a Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke és Szokoli Erzsébet a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ vezetője tartott sajtótájékoztatót a Városházán.

A legrászorultabbaknak nem pénzt, hanem tűzifát adtunk segítségként – mondta Márton Zoltán. Összesen 26 családnak tudtak segíteni a hét elején és a visszajelzések alapján a télen tovább szeretnék folytatni ezt az akciót. Szokoli Erzsébet kiemelte, hogy volt olyan család, akik már a bútorokat kezdték el tüzelni, hogy reggel és az esti fürdetésnél meleg legyen a lakásokban. A Móri és a Palotai úton, a Széchenyi utcában és a Hosszúsétatéren osztották szét a tüzifát. Egy-egy család 5-6 mázsa fát kapott, ami akár egy hónapig is elég ha kályhával tüzelnek. Szerették volna minden családnak közvetlenül a teherautóról lerakodni a fát, azonban a lerakodás közben eltűnt az ötgyermekes teherautósofőr irattárcája, így a kríziskezelő udvaráról hordták ki azt a rászorulóknak, a sofőr pedig a rendőrségen töltötte a napot.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a közhasznú munkások által a város területén kivágott fát szeretnék késő ősszel összegyűjteni és hideg időben ezzel a fával segítenék a szociálisan rászoruló családokat. A szétosztott 16 köbméternyi fát most Baranyából hozták, ugyanis szinte lehetetlen a városban tűzifát kapni a „gázválság” után.

A legrászorultabbaknak nem pénzt, hanem tűzifát adtunk segítségként – mondta Márton Zoltán. Összesen 26 családnak tudtak segíteni a hét elején és a visszajelzések alapján a télen tovább szeretnék folytatni ezt az akciót. Szokoli Erzsébet kiemelte, hogy volt olyan család, akik már a bútorokat kezdték el tüzelni, hogy reggel és az esti fürdetésnél meleg legyen a lakásokban. A Móri és a Palotai úton, a Széchenyi utcában és a Hosszúsétatéren osztották szét a tüzifát. Egy-egy család 5-6 mázsa fát kapott, ami akár egy hónapig is elég ha kályhával tüzelnek. Szerették volna minden családnak közvetlenül a teherautóról lerakodni a fát, azonban a lerakodás közben eltűnt az ötgyermekes teherautósofőr irattárcája, így a kríziskezelő udvaráról hordták ki azt a rászorulóknak, a sofőr pedig a rendőrségen töltötte a napot.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a közhasznú munkások által a város területén kivágott fát szeretnék késő ősszel összegyűjteni és hideg időben ezzel a fával segítenék a szociálisan rászoruló családokat. A szétosztott 16 köbméternyi fát most Baranyából hozták, ugyanis szinte lehetetlen a városban tűzifát kapni a „gázválság” után.