-
Lengyel-magyar barátság napját ünneplik
Idén is megemlékeznek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. Március 24-én, kedden délután koszorúzás lesz a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveznek ünnepséget, ahova Fehérvár lengyelországi testvérvárosából, Opole-ból és Opole vajdaságból is érkeznek vendégek.
2026.03.24. -
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Virágos Székesfehérvár
Kiosztották azokat a madár- és denevér odúkat, valamint fecskefészkeket, melyekre a Virágos Székesfehérvár program keretében pályázhattak az itt élők. A kezdeményezéshez 220 háztartás csatlakozott.
2026.03.23. -
Az áldozatokra emlékeztek
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult.
2026.03.23.
Turisztikai fogadóközpont a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban
Közel 170 millió forintos beruházásból valósul meg a fehérvárcsurgói Károli kastély turisztikai fogadóközpontja. A Magyar nemzeti Vagyonkezelő 70 millió forintos saját forrásból végzi el a kastély fogadóépületének, a volt mosóháznak a teljes állagmegóvását.
2013.08.02. 07:45 |
Közel 170 millió forintos beruházásból valósul meg a fehérvárcsurgói Károli kastély turisztikai fogadóközpontja. A Magyar nemzeti Vagyonkezelő 70 millió forintos saját forrásból végzi el a kastély fogadóépületének, a volt mosóháznak a teljes állagmegóvását.
A fejlesztéshez kapcsolódik a fogadóközpont kialakítása, amelyre uniós pályázati támogatás biztosít további forrásokat. A fejlesztések célja a térség turisztikai vonzerejének emelése, új szolgáltatások bevezetése valamint a vendégfogadás korszerűsítése.