Tükörsima fehérvári siker a Kispest otthonában

Az utolsó helyezett Kispest vendégeként aratott magabiztos, fölényes győzelmet az Alba Fehérvár KC. Deli Rita tanítványai jól kezdtek, és kisebb hullámvölgytől eltekintve végig uralták a találkozót.
Kispest - Alba Fehérvár KC 25-42 (15-20)

2017.05.17. 20:38 |

Hat perc alatt négy góllal lépett el a Kispest otthonában az Alba Fehérvár KC. A házigazdák majdnem hét percig váratták szurkolóikat első góljukkal. Kazai Anita harmadik találatával már 9-3-ra ment a fehérvári gárda a 12. perc elején. Az olló egészen hétig nyílt, majd az újonc kicsit összekapta magát, és tíz perccel a szünet előtt visszajött négy gólra, a félidő 20-15-ös vendégelőnnyel érte a csapatokat.

A fordulás után rákapcsolt a Fehérvár, és egy 12-1(!)-es sorozattal végérvényesen összetörte a kispestiek pontszerzésről szőtt álmaikat. A tucatból Pelczéder Orsolya néggyel, míg Biljana Bandelier hárommal vette ki a részét. Az Alba Fehérvár KC végül teljesen megérdemelten, tizenhét góllal, 42-25-re győzött, és ismét fellépett a hatodik helyre. A bajnokságban még találkozó vár Tilingerékre, szombaton a Győrt, míg egy héttel később az Érd érkezik a Köfém Sportcsarnokba.

1. Ezüstérmes a Videoton - a Honvéd nyerte az aranycsatát

Küzdelmes, sokszor kapkodó mérkőzésen Eppel góljával legyőzte a Budapest Honvéd a Videotont a labdarúgó NBI utolsó fordulójában. A Vidi hiába kezdte lendületesen a mérkőzést nem tudta felőrölni a fővárosiakat. A több mint nyolcezer néző elképesztő hangulatot teremtett a Bozsik stadionban, ahol a Vidinek győznie kellett volna az aranyéremhez. Budapest Honvéd - Videoton 1-0 (0-0)

2017.05.27.
  2. Végig vezetve vette vissza a pályaelőnyt az Alba

Lépéskényszerbe került az Alba Fehérvár, miután hazai pályán kikapott a Zalaegerszegtől: mindenképpen nyernie kellett idegenben egy meccset. Ezt a lehető leghamarabb, az elődöntő második találkozóján megtették Lóránt Péterék, mert jó dobóformát mutatva, a meccset végig kézben tartva visszavágtak a zalaiaknak. Az Albából hatan is tíz pont fölé jutottak és ezúttal a triplákat is a mieink dobták hatékonyabban. Az állás 1-1, folytatás kedden Fehérváron.

2017.05.26.
  3. Józsa Dávid és Siági Istvánné Varga Vera kapta idén a „Székesfehérvár Sportjáért” díjakat

Józsa Dávid vitorlázó műrepülő és Siági Istvánné Varga Vera mű- és szinkronkorcsolya edző kapta idén a Székesfehérvár Közgyűlése által odaítélt „Székesfehérvár Sportjáért” díjat. Az elismeréseket a díjazottaknak ma reggel adta át a közgyűlésen a város polgármestere.

2017.05.26.
  4. Különleges akcióval készül a Honvéd elleni aranycsatára a Red Blue Devils

A Vidi szombaton megtette a szükséges lépést a 3. bajnoki cím felé. Ennek kapcsán a Red Blue Devils ultrái  azzal a kéréssel fordulnak minden Vidi szurkolóhoz, aki Kispestre elkíséri a csapatot, hogy csatlakozzanak akciójukhoz, amellyel a teljes vendégszektorban egységes megjelenést kívánnak megvalósítani, ami piros pólót, és kék nadrágot jelent.