Tükörsima fehérvári siker a Kispest otthonában

Az utolsó helyezett Kispest vendégeként aratott magabiztos, fölényes győzelmet az Alba Fehérvár KC. Deli Rita tanítványai jól kezdtek, és kisebb hullámvölgytől eltekintve végig uralták a találkozót.
Kispest - Alba Fehérvár KC 25-42 (15-20)

2017.05.17. 20:38 |

Hat perc alatt négy góllal lépett el a Kispest otthonában az Alba Fehérvár KC. A házigazdák majdnem hét percig váratták szurkolóikat első góljukkal. Kazai Anita harmadik találatával már 9-3-ra ment a fehérvári gárda a 12. perc elején. Az olló egészen hétig nyílt, majd az újonc kicsit összekapta magát, és tíz perccel a szünet előtt visszajött négy gólra, a félidő 20-15-ös vendégelőnnyel érte a csapatokat.

A fordulás után rákapcsolt a Fehérvár, és egy 12-1(!)-es sorozattal végérvényesen összetörte a kispestiek pontszerzésről szőtt álmaikat. A tucatból Pelczéder Orsolya néggyel, míg Biljana Bandelier hárommal vette ki a részét. Az Alba Fehérvár KC végül teljesen megérdemelten, tizenhét góllal, 42-25-re győzött, és ismét fellépett a hatodik helyre. A bajnokságban még találkozó vár Tilingerékre, szombaton a Győrt, míg egy héttel később az Érd érkezik a Köfém Sportcsarnokba.

1. Mindenki győztes volt az idei ARAK Aktívon is

Több mint 400 fehérvári kisiskolás vett részt az idei ARAK Aktív gálán, amit pénteken délután rendeztek az ARÉV Sportcsarnokban. Az alsó tagozatos gyerekeknek négyféle váltóversenyt kellett teljesíteniük, miközben bajnoki meccsek izgalmas hajrájához hasonló hangulatot teremtettek a csarnokban a szurkoló fiatalok.

2018.04.20.
  2. Brazil sztárcsapat is vendégeskedik az idei Puskás Suzuki-kupán

Immár nyolctagúra bővült a Puskás Suzuki-kupa mezőnye: a tavalyi hat résztvevő mellett első dél-amerikai csapatként a világhírű brazil Flamengo, valamint a tornán két éve már bemutatkozó KRC Genk is itt lesz Felcsúton május 17. és 21. között.

2018.04.20.
  3. Győztes bemutatkozás után már a második kihívásra készül Hegyi Barnabás

Bár nem arra készült, hogy kiüti ellenfelét, hamar rövidre zárta első profi mérkőzését Hegyi Barnabás, a Videoton Box Club ökölvívója, aki a múlt pénteki, nagyváradi Magyar Ring gálán bemutatkozásképpen az első menetben földre küldte ellenfelét, Bimbó Lajost. Hegyi Barnabás második fellépésére sem kell sokáig várni; legközelebb május 11-én, a szentesi gálán, 6 menetesre tervezett mérkőzésen lép kötelek közé a fehérvári ökölvívó

2018.04.19.
  4. Lórántot korán elvesztette, végül egyetlen kosárral kapott ki az Alba Szolnokon

A listavezető Szolnoki Olaj otthonában parádés első negyedet játszott az Alba Fehérvár, még úgy is, hogy Lóránt Pétert már a második percben elvesztette sérülés miatt. Tizenöt ponttal is vezettek a fehérváriak, de szünet után egy szakaszban nagyon állva hagyta őket az Olaj, és fordított. A végjátékban így is minden nyitott volt, ám sok eladott labda miatt végül nem tudott a fontos pillanatokban kosarat szerezni az Alba, és két ponttal kikapott.