Tükörsima fehérvári siker a Kispest otthonában

Az utolsó helyezett Kispest vendégeként aratott magabiztos, fölényes győzelmet az Alba Fehérvár KC. Deli Rita tanítványai jól kezdtek, és kisebb hullámvölgytől eltekintve végig uralták a találkozót.
Kispest - Alba Fehérvár KC 25-42 (15-20)

2017.05.17. 20:38 |

Hat perc alatt négy góllal lépett el a Kispest otthonában az Alba Fehérvár KC. A házigazdák majdnem hét percig váratták szurkolóikat első góljukkal. Kazai Anita harmadik találatával már 9-3-ra ment a fehérvári gárda a 12. perc elején. Az olló egészen hétig nyílt, majd az újonc kicsit összekapta magát, és tíz perccel a szünet előtt visszajött négy gólra, a félidő 20-15-ös vendégelőnnyel érte a csapatokat.

A fordulás után rákapcsolt a Fehérvár, és egy 12-1(!)-es sorozattal végérvényesen összetörte a kispestiek pontszerzésről szőtt álmaikat. A tucatból Pelczéder Orsolya néggyel, míg Biljana Bandelier hárommal vette ki a részét. Az Alba Fehérvár KC végül teljesen megérdemelten, tizenhét góllal, 42-25-re győzött, és ismét fellépett a hatodik helyre. A bajnokságban még találkozó vár Tilingerékre, szombaton a Győrt, míg egy héttel később az Érd érkezik a Köfém Sportcsarnokba.