Továbbra sincs pontja a Fehérvár FC-nek - nem sikerült a győzelem Kecskeméten

A Kecskeméti TE otthonában 1-0 arányban győzte le a Fehérvár FC-t, így a fehérvári csapat az egyetlen pont nélküli együttes három forduló után az első osztályban.
Kecskeméti TE - Fehérvár FC 1-0 (1-0)
2023.08.13. 23:08 |

OTP Bank Liga 3. forduló:

Vasárnap éjjel Kecskeméten lépett pályára Bartosz Grzelak együttese, a kezdő 11-ben Kovács D. - Csongvai, Serafimov, Spandler, Zeke - Flores, Christensen - Kastrati, Katona, Schön - Kodro kapott helyet.

A mérkőzést a 34. perc eseményei döntötték el, amikor Iyinbor fejese a kapufára, onnan Csongvai hátára, onnan megint a kapufára, majd Szalai elé pattant, aki nagyjából 30 centiről talált be Kovács kapujába. (1-0).

A második félidőben a Fehérvár FC új szerzeményei közül pályára lépett Kalmár Zsolt, és a francia Karamoko is, azonban ők sem tudtak változtatni az eredményen. Az egyetlen jó hír, hogy 5 hónap kihagyás után a mérkőzés hajrájában újra pályára lépett Fiola Attila.

Nézzék, hallgassák, mit mond az első mérkőzése után Kalmár Zsolt, a Vidi új szerzeménye.

A múlt héten öt gólt kaptunk a Ferencváros ellen, így a héten sokat beszéltünk a csapattal a szilárd védekezés fontosságáról. Az első félidőben jól játszottunk, kompaktak voltunk, kevés helyet hagytunk az ellenfélnek, így csalódott vagyok, hogy egy rögzített helyzetből kaptunk gólt, ami már sorozatban a második meccsen történt a múlt heti után. A második játékrészben az volt a célunk, hogy ne veszítsük el a koncentrációt és többet cseréltünk is, hiszen sok mérkőzés a 60. perc után dől el, és a cserék hoztak is új energiát a játékunkba. Voltak helyzeteink, közel voltunk az egyenlítéshez, de nem eléggé, egy kis szerencsével más eredmény születhetett volna. Csalódott vagyok, de nem tudok negatívat mondani a játékosaimra, mert végig küzdöttek. Nagyon nehéz ellenfeleink voltak az elmúlt három fordulóban az Újpest, az FTC és a Kecskemét személyében, meglátjuk, hogy a bajnokság során más csapatok milyen eredményt tudnak majd elérni például itt Kecskeméten. Erősen kell kijönnünk ebből a helyzetből és optimistának kell maradnunk.” - mondta a mérkőzés után Bartosz Grzelak, a Fehérvár FC vezetőedzője.

A csapat legközelebb pénteken 18 órakor Felcsúton, a Puskás Akadémia FC otthonában játszik bajnoki mérkőzést.