-
Mikulás tollas torna lesz szombaton
Idén is megrendezi hagyományos amatőr tollaslabdaversenyét december 6-án a Seregélyesi Pelikán DSE. Minden korosztályból várják a nevezéseket. A verseny délelőtt 9 órakor kezdődik majd a Seregélyesi Baptista Általános Iskola és AMI tornacsarnokában. Nevezni a helyszínen és előzetesen is lehet.
2025.12.05. -
MÁV Előre győzelem Budapesten
Budapesten, a Pénzügyőr SE otthonában játszott csütörtökön este Magyar Kupa mérkőzést a MÁV Előre Foxconn csapata. A fehérvári alakulat ezúttal is sikeresen vette az akadályt és sima háromszettes győzelemmel távozott a fővárosból. Pénzügyőr SE - MÁV Előre Foxconn 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
2025.12.04. -
Fehérvári házaspár a SportBarátokban
Zárórészéhez érkezett a népszerű SportBarátok beszélgetéssorozat 2025-ben. Vakler Lajos vendégei ezúttal egy nemzetközileg is ismert és elismert házaspár Pánczél Anikó és Abkarovits Géza voltak.
2025.12.04. -
Jubileumi futballfesztivál
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület immár a 25. jubileumi Fehérvári Futballfesztiválra készül december 27. és 30. között. A szervezők várják a csapatok jelentkezését.
2025.12.03.
Újabb győzelmével továbbra is veretlen a MÁV Előre az Extraligában
MÁV Előre Foxconn – TFSE 3-0 (25-16, 25-18, 25-19)
Székesfehérvár, VOK Sportcsarnok
MÁV Előre Foxconn: Szabó, Eke, Boa, Tomanóczy, Pesti, Sebestyén. Csere: Takács (liberó), Szentesi (liberó), Ambrus, Koci, Péter, Fazekas, Janke, Dileo. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Január eleje óta a MÁV Előre gyakorlatilag minden harmadik nap mérkőzést játszik, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy a szerényebb játékerőt képviselő ellenféllel szemben Dávid Zoltán vezetőedző forgatni fogja a keretet. Ennek megfelelően a csapatkapitány, Redjo Koci mellett Ambrus Bence és Christian Janke is pihenőt kapott. A kezdő hatosba visszatért az elmúlt hetekben betegség miatt hiányzó Pesti Marcell is.
Az első szettben villámgyorsan érvényesült a papírforma. A kék-fehérek már 8-2-nél tetemes előnyre tettek szert, amit csak tovább növeltek, közben pedig Sebestyén Márton helyén az ifjú Péter Arnold is lehetőséget kapott.
A második felvonásban újfent Sebestyén kezdett. A TFSE a korábbinál nagyobb ellenállást mutatott, a végére azonban elfogyott a vendégek ereje. A Sebestyén-Péter csere mellett Dávid Zoltán ezúttal Pesti helyén Fazekas Balázst is pályára küldte. A harmadik játszmában nem történt különösebb változás a játék képében, amely inkább a mérkőzés elejét idézte, így a MÁV Előre ismét magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott. A fehérvári együttes tizenhárom összecsapás után is veretlen az Extraligában.
„Elégedett vagyok a fiatalokkal. Nagyon szépen lehozták ezt a mérkőzést, ráadásul rendkívül meggyőző statisztikával és kevés hibával. Az is fontos volt, hogy Pesti Marci már pályára léphetett a betegsége után. Kell még neki némi idő, míg újra elkapja a fonalat, de nagy szükség lesz rá is a célegyenesben”
– nyilatkozta a mérkőzés után Dávid Zoltán, a MÁV Előre Foxconn vezetőedzője.
