Több mint egymilliárdos fejlesztés az Alföldi Tej székesfehérvári gyárában

Mintegy 1,2 milliárd forintból szinte teljesen átépíti székesfehérvári tejfeldolgozó üzemét a debreceni székhelyű Alföldi Tej Beszerző és Értékesítő Kft. - nyilatkozta Mélykúti Tibor, a társaság ügyvezető igazgatója. A két ütemben megvalósuló fejlesztés első ütemében a cég a tavaly szeptemberben felszámolás alá került Parmalat Hungaria Rt.-től megvásárolt üzemben elsősorban logisztikai beruházást valósít meg. A zsír- és folyadékveszteség csökkentése érdekében már átalakították a tej üzembe jutásának útvonalát, emellett új tejfölöző berendezéseket és tárolótartályokat állítanak fel, valamint új tejsilókat és kamiontöltő állomásokat építenek.

2007.02.17. 11:16 |
Mintegy 1,2 milliárd forintból szinte teljesen átépíti székesfehérvári tejfeldolgozó üzemét a debreceni székhelyű Alföldi Tej Beszerző és Értékesítő Kft. - nyilatkozta Mélykúti Tibor, a társaság ügyvezető igazgatója.
   
 A két ütemben megvalósuló fejlesztés első ütemében a cég a tavaly szeptemberben felszámolás alá került Parmalat Hungaria Rt.-től megvásárolt üzemben elsősorban logisztikai beruházást valósít meg. A zsír- és folyadékveszteség csökkentése érdekében már átalakították a tej üzembe jutásának útvonalát, emellett új tejfölöző berendezéseket és tárolótartályokat állítanak fel, valamint új tejsilókat és kamiontöltő állomásokat építenek.

 A várhatóan az idei második-harmadik negyedévben megkezdődő második ütemben pedig felépül egy késztermékraktár Székesfehérvárott. A logisztikai fejlesztés pénzügyi forrását egy, még az üzemvásárlás idején a Magyar Fejlesztési Banktól felvett hitel adja.

 Az Alföldi Tej szakemberei a fejlesztések fontosságát az üzembe érkező tejmennyiség megduplázódásával indokolják: míg eddig évente átlagosan 52-54 millió liter tejet dolgoztak fel itt, idén egész évre már 120 millió literrel számolnak. (Az átalakított gyárban az Alföldi Tej naponta mintegy 700 ezer liter nyerstejet tud majd átvenni.) Az üzemátépítés során eddig mintegy száz új dolgozót vettek fel: amíg a tavalyi gyárvásárláskor még háromszázan, ma már négyszázan dolgoznak a székesfehérvári gyárban.

Gazdaság

  1. Tudományos és innovációs parkok

    Tudományos és innovációs parkok létrehozására pályázhatnak az egyetemek. A Neumann János Program 340 milliárd forintos kerete lehetőséget nyújt a felsőoktatási intézményeknek, hogy a science parkok létrehozásával összekapcsolják az erős ipart, a növekvő gazdaságot, a bővülő tudáskincset és a kiváló szakképzési lehetőségeket – jelentette be Székesfehérváron tartott sajtótájékoztatóján dr. Hankó Balázs.

    2024.05.02.
  2. 14 milliós támogatás

    Újabb, közel 14 millió forintos támogatást nyújtott a Howmet-Köfém Kft. az Alba Innovár Digitális Élményközpont számára. Az erről szóló csekket jelképesen hétfőn adták át. A hozzájárulás egy újabb fontos lépése a tudásközpont és a cég között hét éve fennálló, folyamatos együttműködésnek.

    2024.04.29.
  3. Jubileum a Densoban

    Jubileumi ünnepségen köszöntötte a duális képzésben résztvevő partnereket, diákokat, oktatókat a Denso. A vállalat 2013-ban indította el első duális osztályát, melynek idén ünneplik a kerek évfordulóját. Az eseményen Szincsák Attila, a Denso Gyártó Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, valamint dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötték a megjelenteket.

    2024.04.26.
  4. Újabb Daniella telephely

    Második telephelyét nyitotta meg Székesfehérváron a több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező Daniella Villamosság. A piacvezető, debreceni székhelyű családi vállalkozás új egységében az ipari partnerek körében felmerülő villamossági igények teljeskörű kiszolgálására törekszik.

    2024.04.24.