-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Több mint 4500 ember ölelte körül a Vidámparki-tavat
2008.09.12. 13:48 |
Több ezer ember egymás kezét fogva vette körül pénteken délelőtt a Vidámparki-tavat, hogy felhívja a figyelmet a sérült emberekre. A Nagy Õszi Ölelést negyedszer rendezték meg népszerű sportolók, városlakók és fogyatékkal élők részvételével. A rendezvényen a Vörösmarty Színház művészei énekelték a "Kell még egy szó" c. dalt, míg 4000 fehérvári körbeölelte a tavat.
KÉPGALÉRIA

Becslések szerint több mintnégyezren fogták egymás kezét, hogy körbeöleljék a csónakázó tavat. A programot a Siketek Világnapjához kapcsolódva azzal a céllal rendezik meg minden évben, hogy sérült és egészséges emberek kezet fogjanak, a fogyatékkal élők megmutathassák magukat és bebizonyíthassák, hogy ők is képesek ember feletti teljesítményekre. A programban a halláskárosodással élők mellett a vakok, látássérültek, mozgássérültek és az értelmi fogyatékkal élők is bekapcsolódtak.

Az immár harmadik alkalommal megrendezett programon sérült és ép emberek, s velük együtt iskolások és óvodások vettek részt. A rendezők célja a tolerancia, az elfogadás erősítése, az összefogás erejének hangsúlyozása volt.

KÉPGALÉRIA

Becslések szerint több mintnégyezren fogták egymás kezét, hogy körbeöleljék a csónakázó tavat. A programot a Siketek Világnapjához kapcsolódva azzal a céllal rendezik meg minden évben, hogy sérült és egészséges emberek kezet fogjanak, a fogyatékkal élők megmutathassák magukat és bebizonyíthassák, hogy ők is képesek ember feletti teljesítményekre. A programban a halláskárosodással élők mellett a vakok, látássérültek, mozgássérültek és az értelmi fogyatékkal élők is bekapcsolódtak.

Az immár harmadik alkalommal megrendezett programon sérült és ép emberek, s velük együtt iskolások és óvodások vettek részt. A rendezők célja a tolerancia, az elfogadás erősítése, az összefogás erejének hangsúlyozása volt.
