-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Több mint 350 köbméternyi illegálisan lerakott szemetet gyűjtöttek össze a közmunkások
A kistérségi közmunkaprogram eredményeiről tartottak ma délután sajtótájékoztatót a Zöld tanyánál. A program keretében település-üzemeltetési és tisztasági, parkfenntartási feladatok valósulhattak meg, valamint az illegálisan lerakott hulladékok összegyűjtésében és elszállításában segítettek a foglalkoztatottak. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy a programra pályázaton 27 millió Forintot nyert a kistérség.
KÉPGALÉRIA
KÉPGALÉRIA
2008.05.27. 18:46 |
A kistérségi közmunkaprogram eredményeiről tartottak ma délután sajtótájékoztatót a Zöld tanyánál. A program keretében település-üzemeltetési és tisztasági, parkfenntartási feladatok valósulhattak meg, valamint az illegálisan lerakott hulladékok összegyűjtésében és elszállításában segítettek a foglalkoztatottak. KÉPGALÉRIAA Sóstó Természetvédelmi Területen a program keretében ma is végezték napi feladataikat a közmunkások. Székesfehérvár mellett a kistérség további 9 települése vett részt a programban. A városban 32 ember foglalkoztatását tudták megoldani, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium pályázatán nyert mintegy 27 millió forintból. Az egész programban 51-en vettek részt -mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere a Zöld tanyán tartott sajtótájékoztatón.

A program céljai között szerepelt, hogy a tartós munkanélküliek, és a munkanélküli ellátásból már kiszorult aktív korú, rendszeres szociális segélyezettek átmeneti foglalkoztatását segítse. A városban január óta 20900 munkaórát töltöttek a közterületek rendbetételén a foglalkoztatottak és összesen 350 köbméternyi illegálisan lerakott hulladékot gyűjtöttek össze.
A mostani pályázattal június közepéig tudják foglalkoztatni a közmunkásokat, de a mai bejáráson is elhangzott, hogy amint új pályázatot ír ki a minisztérium a kistérség élni fog az újabb foglalkoztatási lehetőséggel.
A közmunkások 850 ezer négyzetméternyi közterület takarításába kapcsolódtak be, 350 köbméternyi illegálisan lerakott hulladékot gyűjtöttek össze, a temetőkben és a kegyeleti helyeken 79 ezer négyzetméternyi területet tettek rendbe és 170 ezer négyzetméteren irtottak gyomot.