Több ezer tő fás szárú növényt telepít a Városgondnokság az új szabadidőparkba

Összesen 86 előnevelt, többször iskolázott, nagy körméretű, földlabdás fát és 4228 bokrot telepít a napokban a hamarosan elkészülő Túrózsáki úti szabadidőparkba a Városgondnokság. Két fajta éger, tölgy, juhar és rózsaszínű virágú gesztenye kerül a parkba, ahol a földmunka mellett már az ültetést is elkezdték a város kertészei.
2017.11.23. 13:00 |
Több ezer tő fás szárú növényt telepít a Városgondnokság az új szabadidőparkba

Szép számmal kerülnek bokrok és cserjék is az új szabadidőparkba. Csodálatos lesz a rekortán burkolatú játszótér mellett a babérmeggy sor, de ültetnek gyöngyvesszőt, törpe orgonát, loncot, pimpót, a parkba a kertészek. A növények telepítésével a jövő héten végeznek majd, viszont a füvesítést már tavaszra hagyják, mert ha ne indulnak meg a fűmagok és úgy fagynak meg a talajon, akkor tönkremennek.


Különleges lesz az új parkban, hogy a városban már sok helyen megtalálható fitnesz eszközökön kívül, mozgáskorlátozottak is lesz egy speciális játszótere a mozgáskorlátozott parkoló mellett.

A futópálya 400 méteres rekortán borítású lesz, a focipálya műfüves, a kosárpálya pedig aszfalt borítású. Épült egy vizesblokk is, továbbá lesz pingpong asztal és játszótér. Az új szabadidőpark erős közvilágítást kap és lesznek térfigyelő kamerák is.

Városfejlesztés

  1. Új hotel Fehérváron

    A MET Arénába érkező sportolók és szurkolók számára kiváló szálláslehetőséget, a szomszédos ipari park cégeinek pedig akár nemzetközi konferenciák lehetőségét is kínálja majd az új, 120 szobás Radisson hotel, amelynek alapkövét kedden tették le Székesfehérváron.

    2026.03.17.
  2. Célegyenesben a Vasvári felújítása

    A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.

    2026.03.06.
  3. Erdőtelepítés Sóstón!

    Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét. 

    2026.02.19.
  4. Útfelújítások a költségvetésben

    A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.

    2026.02.15.