Tízgólos meccsen vette el a Volán pályaelőnyét a Salzburg

Rendkívül feszült, igazi play-off meccset játszott a negyeddöntőben harmadik alkalommal összecsapó Fehérvár AV 19 és Red Bull Salzburg. A durvaságoktól sem visszariadó vendégek komoly előnyt építettek, amit azonban kétszer is majdnem eltüntetett a Volán. A vége így is salzburgi siker lett, vagyis a párharcban 2-1-re vezetnek, és már pályaelőnyben vannak az osztrákok.
2019.03.17. 20:19 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A kezdés előtt is érezhető volt a feszültség, Harty és Herburger mentek kis híján egymásnak. Aztán ahogy a játékvezetők bedobták a korongot, Schiechl szúrt oda Hárinak, aki ezt nem hagyta válasz nélkül, több páros is összekapaszkodott. Jól látszott, mire játszanak az osztrákok, akik a durvaságaik mellett minden játékmegszakításnál provokáltak. Az első emberelőny így a magyar csapaté volt, de felállni nem sikerült, sőt Carruthnak kellett többször is védeni. Teljes létszámban csak nőtt a vendégfölény. Az 5. percben Meland belenézett egy salzburgi lövésbe, rövid ideig lent maradt, szerencsére a saját lábán hagyta el a jeget, majd rövid ápolás után visszatért. Az osztrákok nemcsak a gorombaságaikkal tűntek ki, agresszív letámadásukkal korongokat szereztek, ami után villámgyors és pontos passzokkal támadták Carruthot. A Fehérvár kapusa a 7. percig állta a sarat, ekkor Viveiros közelijét már nem védhette (0-1). Még a harmad első felében megduplázta előnyét a vendégcsapat. Szabó Dániel ült a büntetőpadon, Duncan pedig gyorsan kihasználta a fórt (0-2). Hári veszélyes lövését sajnos nem követte több, továbbra is a Red Bull dominált. A 13. percben jött a következő gól; Herburger keresztpassza bántón üresen találta Regnert, akinek könnyű dolga volt (0-3). Két perccel később a második emberelőnyét már kihasználta a Volán; Wishart szenzációs átadásába Luttinennek csak az ütőjét kellett beletennie a kapu előtt (1-3). Megváltozott a mérkőzés dinamikája, lendületbe jöttek Erdélyék, és az újabb emberelőnyből egyre zárkóztak; Luttinen lőtte okosan egy osztrák bekkre a korongot, akiről az a kapuba csúszott (2-3). A játékvezetők is megunták a Salzburg harcmodorát, amely bőven túl volt a rájátszás-keménységen. Sokadik durvaságuk újabb kiállítást ért, sajnos ezt nem sikerült kihasználni. Az utolsó másodpercekre egy Carruth-bravúr maradt, majd Sarauer egyenlíthetett volna, de az eredmény nem változott.

A brutális első játékrész után a középső felvonás sokkal békésebben indult. Ismét Carruthé volt az első védés, majd Harris elönzőzött egy kettő-egyes kontrát. Salzburgi emberelőny következett, kemény munkával sikerült kibekkelni a nehéz két percet. Egyenlő létszámban küzdött az egyenlítésért a Fehérvár, de a játékvezetők Koskirantát is kiszórták. Ezt a lehetőséget a kipattanóra jókor érkező Raffl révén már kihasználták az osztrákok (2-4). A negyedik vendéggól megfogta a magyar csapatot. Lassabban csordogált tovább a mérkőzés, ami az őrült első harmad után nem is csoda. A 34. percben Harty léphetett volna ki, de a védők satuba fogták, így lőni nem tudott. Erdély egymás után két kiállítást is kiharcolt, másfél percig öt a három ellen támadhatott a Volán. Ez hozhatott volna újabb fordulatot, ám nem sikerült gólra váltani az emberelőnyöket. Sőt, Herburger szólója után örülhettünk, hogy nem nőtt újra háromgólosra a hátrány. A 38. percben már nem volt pardon, Duncan közelről emelt a hálóba (2-5). A harmad végén lehetett hiányérzetünk, jobb és élesebb játékkal máshogy is alakulhatott volna ez a húsz perc.

A záró harmadba jól állt bele a Fehérvár. Előbb egy Luttinen–Tikkanen összjáték ígért gólt, majd jöhetett egy emberelőny. Hári találta meg Erdélyt, Michalek emberfeletti bravúrral védett. Sajnos a fór többi része már nem alakult jól, hazai kiállítás követezett, majd ennek leteltekor még egy, így a várt rohamok helyett a túlélésért kellett küzdeni. Ez remekül sikerült, a kissé kényelmes tempóra váltó Salzburgot Vänttinen lepte meg, a finn támadó távolról óriási gólt ragasztott a keresztvas alá (3-5). Az emberhátrányos találat visszaadta a hitet, sorra jöttek a Volán-akciók. A fölény emberelőnyt kamatozott, öt a négyben, majd teljes létszámnál is mindenhonnan tüzeltek Háriék. Michalek az 52. percig bírta, ekkor Harty is kipúpozta a hálót (4-5). Remekül pörögtek ekkor a fehérvári lábak, a sokadik emberelőnyből Szabó Dániel lövése csilingelt a kapuvason. Érett az egyenlítés, mégis a vendégek lőtték a gólt; Duncan beleérése meglepte Carruthot (4-6). Három perccel a vége előtt Trattnig letarolta Koskirantát, 2+2 perces kiállítás lett a jutalma. Hannu Järvenpää mindent megpróbált, levitte kapusát, 6 a 4 ellen támadott a Fehérvár. Hiába, csak helyzetekig jutottak Sofronék. Győzelmével a Red Bull elvette a pályaelőnyt, amit kedden, Salzburgban kell visszaszerezni.

Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg 4-6 (2-3, 0-2, 2-1)

Gl.: Luttinen (2), Vanttinen, Harty, illetve Duncan (3), Viveiros, Regner, Raffl.