Tizennégy fehérvári projekt a Nemzeti Fejlesztési Terv II-ben

 Azokról a székesfehérvári projektekről tájékoztatott ma Warvasovszky Tihamér polgármester, amelyek a Nemzeti Fejlesztési Terv II.-ben szerepelnek. „Székesfehérvár gazdasága erős, jó irányba halad és meghatározó szerepe van az ország gazdaságában, ezt jelzi az is, hogy 14 olyan terv, projekt szerepel a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben, amely a városhoz kötődik” – emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A 14 projekt között szerepel többek között egy multifunkcionális csarnok építése, a Hiemer ház teljes felújítása, az Alba Airport és az Alba Innovációs Park létrehozása is.
2006.03.03. 15:08 |

 Azokról a székesfehérvári projektekről tájékoztatott ma Warvasovszky Tihamér polgármester, amelyek a Nemzeti Fejlesztési Terv II.-ben szerepelnek. „Székesfehérvár gazdasága erős, jó irányba halad és meghatározó szerepe van az ország gazdaságában, ezt jelzi az is, hogy 14 olyan terv, projekt szerepel a II. Nemzeti Fejlesztési Tervben, amely a városhoz kötődik” – emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A 14 projekt között szerepel többek között egy multifunkcionális csarnok építése, a Hiemer ház teljes felújítása, az Alba Airport és az Alba Innovációs Park létrehozása is.

Székesfehérvár polgármestere elmondta, a kormány végignézte a jövő lehetőségeit, és meghatározta azokat a kitörési pontokat, amelyek a város jövőjét is meghatározzák. „Örömteli hír, hogy Székesfehérváron olyan gazdasági folyamatok indultak be és olyan infrastrukturális fejlesztések, amelynek következtében a város gazdasága erős, jó irányba halad és meghatározó a szerepe az ország gazdaságában.” A II. Nemzeti Fejlesztési Tervben, a tudásalapú gazdaságot erősíti az Alba Innovációs Park létrehozása, a felsőfokú szakemberképzés fejlesztésére és a vállalkozások segítésére. A logisztikai projektek között kiemelt szerepet kap az Alba Airport, amely növeli a város központi logisztikai szerepét és a foglalkoztatást is növeli. A logisztikai projektek között szerepel a Regionális Közlekedési Központot megépítése is. Szerepel a fejlesztési tervben egy multifunkcionális csarnok építése is, ahol különböző kiállítások, sport és kulturális rendezvények lennének, illetve a kis és középvállalkozásokat is segítené azzal, hogy helyet adna expóknak, vásároknak. 

A közlekedéssel kapcsolatos tervek közül a polgármester a 81-es főút fejlesztését emelte ki, amely az út négysávosítását jelentené Székesfehérvár – Mór irányban, illetve tovább Győr és Tatabánya felé. A 8-as, illetve a 81-es főúton az útburkolat teljes felújítására is sor kerül. Korszerűsödik a Budapest –Székesfehérvár –Boba vasútvonal, illetve Székesfehérvár is bekerül Budapesti elővárosi közlekedésbe: ez azt jelenti majd, hogy ha elkészül a 4-es Metró, akkor 40 perc alatt Budapest belvárosába lehet érni Székesfehérvárról.
Az NFT II.-ben szerepel az a Kohéziós Alap pályázat is, amelynek keretében Seregélyes, Pátka, Pákozd és Székesfehérvár 9 milliárdos összegből fejezheti be a szennyvízcsatornázást. Folytatódnak a panelfelújítások annak érdekében, hogy 2-3 éven belül valamennyi panel felújításra kerüljön. Megvalósulhat a Közép-Duna völgyi hulladékgazdálkodási program, ami 170 települést érint. Ezen kívül Fehérvárt érintő iskolafejlesztések, felújítások is szerepelnek az NFT II-ben, ahol helyet kap a Fejér Megyei Szent György kórház régiós feladatainak bővítése is.
Warvasovszky Tihamér polgármester a Technopolis első ütemének megvalósításáról, az Alba Innovációs park kialakításáról bővebben is tájékoztatott: itt felsőfokú főiskolai, egyetemi campus, kutatásfejlesztés, technológiai inkubátorház lesz. Ezzel összefüggően az érintett felsőoktatási intézmények vezetőivel létrehoztak egy megállapodást is székesfehérvári egyetemi szintű képzésről, a BMF, a Veszprémi Egyetem, a Kodolányi János Főiskola és a Geo, valamint a Kandó főiskolák részvételével.
Turizmus területén a polgármester a Hiemer-ház II. és III. ütemének felújítását emelte ki. A II. ütem megvalósítását segítheti, hogy jelenleg már ki is írtak egy pályázatot, a szakemberek már készítik a pályázati anyagot. A turizmust élénkítő projektek között a Nemzeti Emlékhely megvalósítása is szerepel.

Schultz György polgármesteri kabinetigazgató hozzátette, a felújított Hiemer házban kapna helyet az új házasságkötő terem is, amellyel a város sokkal jobb körülményeket szeretne biztosítani a házasulandók számára. A kabinetigazgató hangsúlyozta, a 14 projekt országos és regionális programokban szereplő fehérvári projektek, számos más fejlesztési elképzelés is van Fehérvárral kapcsolatban. Ide tartozik a belvárosi épületek rehabilitációja, a Bőrgyár területén egy kulturális központ kialakítása és a Városi Strand szabadtéri részének teljes átalakítása, élményfürdő kialakítása is.

Városfejlesztés

  1. Okoszebrákat építettek

    Az egyik legfontosabb a Várkörút gyalogosátkelőinek biztonságosabbá tétele volt - írta Facebook oldalán Fehérvár polgármestere. Az út évvel ezelőtti felújítása minden jogszabályi előírásnak megfelelt, az autósok és a gyalogosok visszajelzései alapján döntöttek az okos-zebrák kihelyezése mellett.

    2026.01.27.
  2. Megújult a könyvtár

    Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.

    2026.01.15.
  3. 8086-os busz Fehérváron

    Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.

    2026.01.13.
  4. Pluszforrás útfelújításra

    Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.

    2026.01.08.