-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Tisztelgés a 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj emléke előtt
2008.08.04. 02:28 |
Ebben az évben már tizenhetedik alkalommal rendezik meg az Ejtőernyősök Sárpentelei Találkozóját szombaton a Bregyó Sportcentrumban. Az egész napos programon a kulturális műsorok mellett ejtőernyős bemutatókkal és baráti beszélgetésekkel várták a rendezvény látogatóit. Szombaton délelőtt Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete mellett dr. Csapó Csilla alpolgármester is megkoszorúzta az országos repülős-ejtőernyős emlékművet, miközben az Albatros Repülő Egyesület tisztelgő repülést tartott a magasban.
KÉPGALÉRIA

Az Ejtőernyősök Sárpentelei Találkozójával a II. világháború után újjászervezett 62. önálló ejtőernyős zászlóalj emléke előtt tisztelegnek. A szombati programok a Repülő és Ejtőernyős Emlékműnél kezdődtek 10 órakor. A város alpolgármesterével és az osztrák veterán repülősökkel közösen koszorúzták meg az országos repülős-ejtőernyős emlékművet - mondta Richnovszky Sándor kétgyémántos ejtőernyős, egyesületi elnök.

Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete ezzel a rendezvénnyel őrzi annak az emlékét, hogy a második világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulat 1951-ben Székesfehérváron, 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóaljként vált közismerté. Az alakulat meghatározó jelentőségűvé vált a magyar katonai és sportejtőernyőzés fejlődésének és elért eredményeinek szempontjából.

Az idei találkozón is megjelentek a háborúban harcolt ejtőernyősök és repülők. A hagyományokat ápoló veterán egyesület a hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben találkozóját.
KÉPGALÉRIA

Az Ejtőernyősök Sárpentelei Találkozójával a II. világháború után újjászervezett 62. önálló ejtőernyős zászlóalj emléke előtt tisztelegnek. A szombati programok a Repülő és Ejtőernyős Emlékműnél kezdődtek 10 órakor. A város alpolgármesterével és az osztrák veterán repülősökkel közösen koszorúzták meg az országos repülős-ejtőernyős emlékművet - mondta Richnovszky Sándor kétgyémántos ejtőernyős, egyesületi elnök.

Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete ezzel a rendezvénnyel őrzi annak az emlékét, hogy a második világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulat 1951-ben Székesfehérváron, 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóaljként vált közismerté. Az alakulat meghatározó jelentőségűvé vált a magyar katonai és sportejtőernyőzés fejlődésének és elért eredményeinek szempontjából.

Az idei találkozón is megjelentek a háborúban harcolt ejtőernyősök és repülők. A hagyományokat ápoló veterán egyesület a hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben találkozóját.