-
Nem sikerült a pontszerzés Salzburgban
A Salzburg együttesének sikerült otthon tartani a három pontot. A sorozatban hetedik vereségét elkönyvelő Volán a rájátszás-selejtezőt érő kilencedik helyen áll.Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
2026.01.29. -
Cél a finálé
A főszereplők kiélezett csatákra és telt házra számítanak a MOL férfi röplabda Magyar Kupa pénteki és szombati, budapesti négyes döntőjén. A címvédő MÁV Előre Foxconn képviseletében Eke Péter kiemelte, elsősorban az elődöntőre koncentrálnak, és ők, valamint a klub minden alkalmazottja azért dolgozik, hogy bejussanak a fináléba.
2026.01.28. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Térfélcsere után ellenállhatatlan volt az Alba Fehérvár KC kézilabdacsapata
Alba Fehérvár KC - MTK Budapest 26-24 (11-13)
A találkozó első gólját a vendégek szerezték, utána néhány percig a házigazdák vezettek egy góllal. Fordított az MTK, és a szünetig náluk volt az előny, a pihenőre kétgólos vezetésük tudatában mehettek. Térfélcsere után három lett az igazságuk, de ezt követően az Alba Fehérvár KC kezdeményezett. Nagyon feljavult a védekezésük, és a második félidőben beállt kapus, Pijevic nagyot alkotott. Ziccert, hetest fogott, alig lehetett gólt lőni neki. A hazaiak előnye ötgólosra hízott, de utána rövidzárlat jött a játékukba, kettőre felzárkózott az MTK. De ennél közelebb már nem tudtak jönni, bravúros második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyert az Alba Fehérvár KC!
ALBA FEHÉRVÁR KC: Kubina – Szemes, SZMBATJAN 5, Ohjama 1, Varga E. 1, Sztosics 5, TAKÓ 6. Csere: PIJEVIC (kapus), Utasi 2, Boldizsár, Afentaler 3, Bojtos, ZRNIC 3. Vezetőedző: Józsa Krisztián.
MTK: Győri B. – Grosch 2, Szabó K. 2, Mazák-Németh, Szabó L. 1 (1), Simon P. 3, PELCZÉDER 4. Csere: Suba (kapus), Mészáros-Mihálffy, Pál T. 3, DAKOS 4, Román 2, Sallai 3. Vezetőedző: Vágó Attila.
Mestermérleg:
Józsa Krisztián: — Rengeteget hibázott mind a két csapat, nekünk a második félidőben volt egy extra kapusteljesítményünk, illetve egy nagyon jó védekezésünk, valamint kulcs szituációkban tudtunk gólokat szerezni. Nagyon szerettük volna kijavítani a Békéscsaba elleni vereséget, ez a győzelem óriási sikert jelent számunkra hazai pályán.
Vágó Attila: — Két dolog miatt szenvedtünk vereséget, egyrészt az első félidő utolsó öt percében nem úgy játszottunk ahogyan kellett volna, háromgólos előnyünk volt, plusz emberelőnyben voltunk, amit elvesztettünk kettő nullára, így öt helyett két góllal mentünk az öltözőbe. A másik ok pedig Tea Pijevic volt, aki megbabonázott bennünket, és biztos, hogy negyven-ötven százalék körül védett. Annyira elbizonytalanított bennünket, hogy a végén nem mertük elvállalni a helyzeteket, azt vállaltuk el, ami nem volt helyzet, butaságokat csináltunk, kapkodtunk. Ettől függetlenül büszke vagyok a lányokra, mert belemehettünk volna egy nagyobb vereségbe, ehelyett visszajöttünk a mérkőzésbe, és küzdöttünk az utolsó percig.
Fotó: Kricskovics Antal