Teljessé vált a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb megújulása - egész hétvégén látogatható

 Dr. Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere avatta és adta vissza ünnepélyesen a korábban két évtizedig romosan álló, ám mára teljesen megújult épületet a fehérváriaknak. Az esküvők már eddig is a Hiemer-házban köttettek, a most megújult III. ütem révén pedig a gyermekek is birtokba vehetik majd ezt a közösségi teret, hiszen itt kap helyet a Hetedhét Játékmúzeum is. Az épületbe péntektől vasárnapig bárki bemehet!
A cikkben VIDEÓ található!
2011.11.24. 16:20 |
Dr. Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere avatta és adta vissza ünnepélyesen a korábban két évtizedig romosan álló, ám mára teljesen megújult épületet a fehérváriaknak. Az esküvők már eddig is a Hiemer-házban köttettek, a most megújult III. ütem révén pedig a gyermekek is birtokba vehetik majd ezt a közösségi teret, hiszen itt kap helyet a Hetedhét Játékmúzeum is.
- KÉPGALÉRIA az átadási ünnepségről
- KÉPGALÉRIA - bejárás a III. ütem rekonstrukciójának műszaki átadása után
- KÉPGALÉRIA -  szerződésaláírás és bejárás 2010 decemberében
Ünnepélyes keretek között, Magyarország Köztársasági elnökének jelenlétében avatták fel az immár teljes egészében megújult Hiemer-Font-Caraffa épülettömböt Székesfehérvár belvárosában. Az ünnepélyes átadás alkalmából péntektől vasárnapig minden érdeklődő előtt nyitva áll az épület. A felújított Hiemer-házban naponta délelőtt 10 és délután fél 4 között csoportos idegenvezetés lesz, mely fél óránként indul. A programra az Oskola utcai bejáratnál lehet jelentkezni.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata az Új Széchenyi Terv keretében 1.787.180.464 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Belváros rehabilitációjának folytatása című kiemelt projekt megvalósítására, amelynek fő eleme a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb III. ütemének rekonstrukciója, ezen belül étterem, rendezvényterem és a Hetedhét Játékmúzeum kialakítása volt. A projekt teljes költségvetése 2 milliárd 182 millió 485 ezer forint volt.
Ünnepi beszédében dr. Schmitt Pál, Magyarország köztársasági elnöke kiemelte, hogy a kisgyermekek és szüleik lesznek a felújítás haszonélvezői, akik Székesfehérvárról, vagy hazánk bármely pontjáról útra kelnek és megcsodálják a játékmúzeumban felhalmozott kincseket. „Az épülettömb megújulása nemcsak a fehérváriaknak nagyszerű hír, hanem mindenkinek, aki áhitattal tekint elődeink teljesítményére.” - tette hozzá. dr. Schmitt Pál elismerését fejezte ki azoknak, akik a munka bármely fázisából kivették a részüket.  Beszédében megemlékezett az épülettömb egyik névadójáról, Hiemer Mihályról is, aki tisztes iparos -gazdálkodó ember volt és munkájával vívta ki a város elismerését, tiszteletét. „Lehet-e szebb dolog egy köztársasági elnök számára, mint bábáskodni egy kulturális létesítmény újjászületésén, ami többszázéves múltra tekint vissza. A ház újra a kultúrának, művészetnek és szórakozásnak ad helyet.” - mondta dr. Schmitt Pál az ünnepélyes átadást követően és azt kívánta a fehérváriaknak, hogy becsüljék meg, lakják be a házat és teljen benne örömük.
Az ünnepélyes avatáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy az épülettömb felújítása kapcsán is megnyilvánult az az összefogás, ami jellemzi ezt a várost. „A III. ütem befejezésével vált teljessé az az értékmentő munka, amit Székesfehérvár Önkormányzata még évekkel ezelőtt kezdett el. A helyi közösség erejének fokmérője, hogy mennyire figyel múltjának emlékeire. Azt hiszem, hogy Székesfehérvár és a fehérváriak ebben most is élen járnak. Ebben a csodálatos épületben, amiből őseink ereje árad felénk és ami a jelen mellett a jövőnek szóló üzenetet is hordoz. Értjük, őrizzük és továbbörökítjük szellemiségüket, az általuk megteremtett értékeket.” - mondta beszédében dr. Cser-Palkovics András, aki örömmel nyugtázta, hogy hamarosan gyermekzsivajtól lesz hangos a ház, hiszen a felújítás fő célja az volt, hogy méltó helyet találjanak a városban őrzött, páratlan Moskovszky-gyűjteménynek. „Ez a felújítás más mint a többi: nemcsak a falak, a burkolat újul meg, hanem az előhívott múlt friss gondolatokat, új ihletet hoz a jelenünkbe. Nekünk, a 2013-as emlékévre készülő fehérváriak szívének különösen fontos ez a mai esemény, ezért szeretném megköszönni Köztársasági Elnök Úrnak, hogy velünk együtt ünnepel.” - zárta ünnepi gondolatait Székesfehérvár polgármestere.
„A Hiemer-ház újjászületésének záróakkordja része annak a nagyszabású programnak, amely az Új Széchenyi Terv több mint 1,7 milliárdos támogatásából valósul meg.” - mondta ünnepi beszédében Dr. Molnár Ágnes fejlesztési és koordinációs államtitkár. „A fejlesztések nem csak a szépérzékünknek szólnak, hanem tudatosan növelik a városok gazdasági erejét. Segítik a kereskedelmet, a vendéglátóipart, vonzzák a befektetőket, munkahelyeket teremtenek. Az Új Széchenyi Terv keretében 148 város kap támogatást összesen 176 milliárd forint értékben.”
 

Városfejlesztés

  1. Hálózatfejlesztési nagyprojektek

    Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.

    2026.06.17.
  2. A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása

    A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.

    2026.06.09.
  3. A remény otthona

    Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.

    2026.06.05.
  4. Új rámpa az otthonban

    y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.

    2026.06.03.