Végig lehet már menni autóval a Távírdán - január 22 a befejezési határidő

Újabb fordulójához érkezett a Távírda utca felújítása: már a teljes hosszon végig lehet hajtani autóval. Január 22-ére kell elkészülni a munkálatokkal, de arra törekedett az Önkormányzat, hogy a kereskedők és a vásárlók miatt mielőbb használható útpályát alakítsanak ki. 
2017.12.21. 12:51 |
Végig lehet már menni autóval a Távírdán - január 22 a befejezési határidő

Nemcsak az útfelület, hanem a közművek is megújultak a Távírda utcában, ahol a téli időszakban is folyamatosan dolgoznak a kivitelezők. A beruházás most újabb üteméhez érkezett, hiszen immár teljes hosszában közlekedhető az utca.

Január 22-e a tervezett befejezési határidő, de az önkormányzat és a kivitelező is arra törekedett, hogy az ott működő üzletekre és a vásárlókra tekintettel minél korábban elkészüljön a felújítás. A héten még egy csőszakasz bélelése, január első felében pedig a Panoráma Offices és a parkoló melletti járdaszakasz térkövezése van hátra. Az önkormányzat ezúton is köszöni mindenki türelmét.

A kereskedőkkel egyeztetve a felújítást követően a városi rendezvények sorába is még jobban integrálódik majd a Távírda utca, például az adventi vásárnak és a díszkivilágítás bővítésének is része lesz. Januárban pedig egy további meglepetéssel is készülnek!

Városfejlesztés

  1. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.
  2. Jövő hét elejére elkészülnek

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.

    2025.12.04.
  3. Elkészült a járdafelújítás

    Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.

    2025.11.12.
  4. Elkészült a felújítás

    Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.

    2025.11.07.