-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Tehetséggondozó középiskola címet nyert a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola is az ország azon 18 középiskolája közé tartozik, melyek elnyerték a Tehetséggondozó középiskola címet. A programról kedden délelőtt tartott sajtótájékoztatót a Városházán Székesfehérvár alpolgármestere dr. Csapó Csilla, az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné és az iskola igazgatója Sipos Imre. A program tehetséges, szociálisan rászoruló diákokat támogat: 7. és 8. osztályos tanulók heti háromórás középiskolai felkészítő foglalkozásokon vehetnek majd részt.
2008.09.30. 14:49 |
A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola is az ország azon 18 középiskolája közé tartozik, melyek elnyerték a Tehetséggondozó középiskola címet. A programról kedden délelőtt tartott sajtótájékoztatót a Városházán Székesfehérvár alpolgármestere dr. Csapó Csilla, az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné és az iskola igazgatója Sipos Imre.
A fehérvári gimnázium a megye 10 és a város 3 általános iskolájával közösen szervez középiskolai felkészítőket 7., 8. osztályos tanulóknak. A Tehetséggondozó gimnázium címre pályázni kellett az iskoláknak. A heti három órás felkészítő órákat térítésmentesen látogathatják a programban résztvevő tehetséges, szociálisan rászoruló diákok - mondta Sipos Imre a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola igazgatója.
A gimnáziumnak már vannak tapasztalatai tehetséggondozás terén, hiszen évek óta részt vesz az Arany János Tehetséggondozó Programban. Boldizs Kálmánné az Oktatási Bizottság elnöke kiemelte, hogy az iskola nyár elején jelezte szándékát, hogy elindul az Oktatási Minisztérium pályázatán, melyet egyhangúan támogatott a bizottság.
Az országban összesen 18 iskola kaphatta meg a Tehetséggondozó középiskola címet, a megyében egyedüliként a Teleki Blanka Gimnázium büszkélkedhet vele - emelte ki dr. Csapó Csilla Székesfehérvár alpolgármestere.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy három másik pályázatát is pozitívan bírálták el a Telekinek: a világnyelv programban a spanyol nyelvoktatás fejlesztésére nyertek támogatást, illetve két cserekapcsolati programját is támogatták az iskolának.
A fehérvári gimnázium a megye 10 és a város 3 általános iskolájával közösen szervez középiskolai felkészítőket 7., 8. osztályos tanulóknak. A Tehetséggondozó gimnázium címre pályázni kellett az iskoláknak. A heti három órás felkészítő órákat térítésmentesen látogathatják a programban résztvevő tehetséges, szociálisan rászoruló diákok - mondta Sipos Imre a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola igazgatója.
A gimnáziumnak már vannak tapasztalatai tehetséggondozás terén, hiszen évek óta részt vesz az Arany János Tehetséggondozó Programban. Boldizs Kálmánné az Oktatási Bizottság elnöke kiemelte, hogy az iskola nyár elején jelezte szándékát, hogy elindul az Oktatási Minisztérium pályázatán, melyet egyhangúan támogatott a bizottság.
Az országban összesen 18 iskola kaphatta meg a Tehetséggondozó középiskola címet, a megyében egyedüliként a Teleki Blanka Gimnázium büszkélkedhet vele - emelte ki dr. Csapó Csilla Székesfehérvár alpolgármestere.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy három másik pályázatát is pozitívan bírálták el a Telekinek: a világnyelv programban a spanyol nyelvoktatás fejlesztésére nyertek támogatást, illetve két cserekapcsolati programját is támogatták az iskolának.