-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
Távcsővel várnak mindenkit pénteken egy ritka csillagászati esemény megfigyelésére
Szeptember 19-én, pénteken ritka csillagászati esemény megfigyelésére lesz lehetőség Székesfehérváron.
Az említett napon a Vénusz bolygó kerül fedésbe a Hold által a nappali égen. Az esemény Székesfehérvárról nézve, helyi idő szerint 14.21 és 15.40 között zajlik. A Vénusz fedésbe kerülését megelőző, illetve fedésből való kilépését követő néhány óra során a két objektum olyan közel látszik majd az égen, hogy lehetőség nyílik távcsövön keresztül az együttes megfigyelésükre, ami nem mindennapi látvány.
Ennek érdekében az eseményt megelőző, illetve azt követő órákban a Terkán Lajos Bemutató Csillagvizsgáló munkatársai két forgalmas székesfehérvári helyszínre is kitelepülnek távcsővel, hogy biztosítsák a lehetőséget e ritka jelenség távcsöves megfigyelésére az érdeklődők és az arra járók számára.
A ritka csillagászati esemény távcsöves megfigyelésére szeptember 19-én, pénteken az alábbi helyszíneken is időpontokban lesz lehetőség:
- az Alba Pláza buszpályaudvar felőli bejáratánál 13.00-tól 14.21-ig,
- a Csónakázó-tó partján, az SZKKK főbejárata előtt 15.40-tól 16.30-ig.
A szervezők mindkét helyszínen szeretettel várják a csillagászati esemény iránt érdeklődőket.
