-
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22. -
Nordic oktatás a Rácbányában
A Rácbánya tanösvény árnyas fái alatt gyülekeztek hétfőn délelőtt a Zentai Úti Általános Iskola pedagógusai, akiket négy nordic walking oktató várt, hogy segítsenek elsajátítani e minden testrészt megmozgató mozgásformát. A sportos találkozón részt vett Bottka Rózsa igazgató és Békési Ferencné, a körzet önkormányzati képviselője is.
2026.06.22. -
Futók Köre és nordic walking
Habár a nyáron érthető módon szünetel a Nyitott tornatermek programja, a nordic walking – kevesebb helyszínen, de – továbbra is várja a mozogni vágyókat és a város kültéri kondiparkjai, de a Sóstó tanösvényei is sok-sok lehetőséget kínálnak a mozgásra!
2026.06.22.
Tavaszváró kiállítás nyílt a Vasvári Pál Általános Iskolában
Már hetekkel ezelőtt a tavasz közeledtére és a húsvétra hangolódtak a Vasvári Pál Általános Iskola alsós tanulói. Az intézmény rendszeresen szervez képzőművészeti és rajzkiállításokat, melyek keretében a tanulók megmutathatják tehetségüket. Ezúttal tavaszi virágok témakörben kellett alkotniuk a vasváris alsós diákoknak, akik szép rajzokkal gazdagították az iskola galériáját.
2017.04.10. 14:21 |
A Vasvári Pál Általános Iskola tavaszi tárlatán az intézmény negyvennégy alsós tanulójának az alkotása látható. A gyerekek több héten keresztül készítették el a műveket, tavaszi virágok témakörben. A fiatalok temperatechnikával dolgoztak csoportban, nagyméretű gipszkartonra. A gyerekek munkáját Matyi József tanító irányította, az ő osztályából alkottak a legtöbben, összesen tizenhat tanuló.
A kiállítás megnyitóján Laczkó Gábor, a Vasvári Pál Általános Iskola igazgatója köszöntötte a megjelenteket, aki szerint felemelő látvány, hogy már az elsősök is milyen gyönyörű munkára képesek. Beszédében elmondta, hogy a csoportban végzett munka, a közös alkotás gyönyörűsége mellett közösséget is formált.
Viza Attila önkormányzati képviselő megnyitóbeszédében megköszönte a felkészítő tanároknak és a diákoknak, hogy létrejöhetett a Vasvári Pál Általános Iskolában a tavaszváró kiállítás, emellett Matyi József tanító munkáját is méltatta. Mint mondta, egy tanévben többször is arra ösztönzi a fiatalokat, hogy megmutassák képességüket, és rajzzal fejezzék ki, mit jelent számukra az adott témakör. Viza Attila megköszönte a Vasvári Pál Általános Iskola pedagógusainak, hogy rendszeresen figyelmet fordítanak a rajzkiállítások megszervezésére.
A megnyitó műsorában a 2. a és az 1. b osztály diákjai szerepeltek. A növendékeket Sass Judit és Kupeczik Antalné tanítók készítették fel. A kiállítás 2017. május 20-ig lesz megtekinthető az iskola galériájában.
A kiállítás megnyitóján Laczkó Gábor, a Vasvári Pál Általános Iskola igazgatója köszöntötte a megjelenteket, aki szerint felemelő látvány, hogy már az elsősök is milyen gyönyörű munkára képesek. Beszédében elmondta, hogy a csoportban végzett munka, a közös alkotás gyönyörűsége mellett közösséget is formált.
Viza Attila önkormányzati képviselő megnyitóbeszédében megköszönte a felkészítő tanároknak és a diákoknak, hogy létrejöhetett a Vasvári Pál Általános Iskolában a tavaszváró kiállítás, emellett Matyi József tanító munkáját is méltatta. Mint mondta, egy tanévben többször is arra ösztönzi a fiatalokat, hogy megmutassák képességüket, és rajzzal fejezzék ki, mit jelent számukra az adott témakör. Viza Attila megköszönte a Vasvári Pál Általános Iskola pedagógusainak, hogy rendszeresen figyelmet fordítanak a rajzkiállítások megszervezésére.
A megnyitó műsorában a 2. a és az 1. b osztály diákjai szerepeltek. A növendékeket Sass Judit és Kupeczik Antalné tanítók készítették fel. A kiállítás 2017. május 20-ig lesz megtekinthető az iskola galériájában.