-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Társadalmi felelősségvállalás - április 19-én lesz a Szedreskerti Közösségi Nap
Április 19-én szombaton a társadalmi felelősségvállalás jegyében rendezik meg a Szedreskerti Közösségi Napot. Az akció keretében a Szedreskerten és környékén padokat helyeznek ki, virágágyásokat építenek és az iskola kerítését is lefestik. A programról a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Szedreskert önkormányzati képviselője Knizse Gyula tartott sajtótájékoztatót. Elhangzott, hogy a Szedreskertben fejeződik be először a panelházak felújítása, hiszen még idén befejeződik minden épület hőszigetelése.
2008.04.09. 12:35 |
Április 19-én szombaton a társadalmi felelősségvállalás jegyében rendezik meg a Szedreskerti Közösségi Napot. Az akció keretében a Szedreskerten és környékén padokat helyeznek ki, virágágyásokat építenek és az iskola kerítését is lefestik.

A februárban indított „Felelősen Fehérvárért” program első kézzel fogható jeleként a Szedreskerti lakónegyedben fogtak össze cégek, civil szervezetek és lakók az önkormányzat segítségével, hogy közösen tegyenek a körzetért. A Szedreskerti Közösségi Nap meghirdetése kapcsán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér arról beszélt, hogy a társadalmi felelősségvállalás program eddig mindenhol pozitív fogadtatásra talált a városban.

A fent látható homokozóból is virágágyás lesz a Szedreskerti Közösségi Napon
Knizse Gyula a Szedreskert önkormányzati képviselője kiemelte, hogy április 19-én a horgásztó körül padokat helyeznek ki és a sétányon is "friss" követ terítenek el a Széchenyi István Horgászegyesület segítségével. A buszmegállókat a Tiszta Magyarországért Mozgalom csikkmentesíti és szerel fel új csikktartókat a szedreskerti megállókban. A lakók kérésére új virágágyások lesznek a lakónegyedben, melyhez a már régen nem használatos homokozókat használják fel -mondta Knizse Gyula a körzet önkormányzati képviselője.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Szedreskerti lakónegyedben a városban elsőként még idén befejeződik a panelházak hőszigetelése. Az idén két játszótér épül a körzetben: az egyik a Ligetsor 4-6 és 9 közötti téren, a másik pedig a Szedreskert 23 előtt. Folytatják a járdák felújítását és lesz térfigyelő kamera is a Palotai út Mészöly Géza utca kereszteződésben.
A körzetben található intézményekkel kapcsolatban Knizse Gyula elmondta, hogy a Ligetsori Óvodában a vizesblokkokat mintegy hatmillió Forintért újítják fel és ugyancsak vizesblokkfelújítás lesz a Vörösmarty Általános Iskolában. A VII. számú Bölcsődében a teljes konyhát felújítják az étkező és a tálaló helységgel együtt, mely megfelel a HACCP rendszernek. Ez a munka majd 70 millió forintból valósulhat meg.

A februárban indított „Felelősen Fehérvárért” program első kézzel fogható jeleként a Szedreskerti lakónegyedben fogtak össze cégek, civil szervezetek és lakók az önkormányzat segítségével, hogy közösen tegyenek a körzetért. A Szedreskerti Közösségi Nap meghirdetése kapcsán a város polgármestere Warvasovszky Tihamér arról beszélt, hogy a társadalmi felelősségvállalás program eddig mindenhol pozitív fogadtatásra talált a városban.

A fent látható homokozóból is virágágyás lesz a Szedreskerti Közösségi Napon
Knizse Gyula a Szedreskert önkormányzati képviselője kiemelte, hogy április 19-én a horgásztó körül padokat helyeznek ki és a sétányon is "friss" követ terítenek el a Széchenyi István Horgászegyesület segítségével. A buszmegállókat a Tiszta Magyarországért Mozgalom csikkmentesíti és szerel fel új csikktartókat a szedreskerti megállókban. A lakók kérésére új virágágyások lesznek a lakónegyedben, melyhez a már régen nem használatos homokozókat használják fel -mondta Knizse Gyula a körzet önkormányzati képviselője.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Szedreskerti lakónegyedben a városban elsőként még idén befejeződik a panelházak hőszigetelése. Az idén két játszótér épül a körzetben: az egyik a Ligetsor 4-6 és 9 közötti téren, a másik pedig a Szedreskert 23 előtt. Folytatják a járdák felújítását és lesz térfigyelő kamera is a Palotai út Mészöly Géza utca kereszteződésben.
A körzetben található intézményekkel kapcsolatban Knizse Gyula elmondta, hogy a Ligetsori Óvodában a vizesblokkokat mintegy hatmillió Forintért újítják fel és ugyancsak vizesblokkfelújítás lesz a Vörösmarty Általános Iskolában. A VII. számú Bölcsődében a teljes konyhát felújítják az étkező és a tálaló helységgel együtt, mely megfelel a HACCP rendszernek. Ez a munka majd 70 millió forintból valósulhat meg.